P0

Kriminalai ir nelaimės

Prokuratūra nesutinka su Jurbarko politiko sūnui skirta lygtine bausme (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-28


3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams – tokį nuosprendį rezonansinėje byloje ketvirtadienį Tauragės apylinkės teisme išgirdo 18-metis Jurbarko politiko sūnus, kaltintas pasikėsinimu išžaginti nepilnametę, jos seksualiniu prievartavimu ir nesunkaus sveikatos sutrikdymu.

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša su tokiu švelniu pirmos instancijos teismo nuosprendžiu nesutinkanti ir jį dėl bausmės vykdymo atidėjimo jį skųsianti apeliacine tvarka.

„Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo – brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – prokuratūros pranešime cituojamas Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 m. gegužės 26 dieną, kai kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone moksleiviams švenčiat mokslo metų baigimą,   buvo žiauriai sumušta 16 metų mergina. Paaiškėjo, jog su ja brutaliai elgėsi Jurbarko vietos politiko sūnus, kuriam tada buvo 17 metų.

Prokuratūra skelbia, jog per pusę metų, kada truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje dalyvavo ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys. Bylą 2019 m. lapkritį baigus kaltinamuoju aktu, 17 metų jaunuoliui buvo pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Kaltinamasis savo kaltę pripažino.

Apeliacinis skundas Klaipėdos apygardos teismui turi būti pateiktas per 20 dienų nuo Tauragės apylinkės teismo priimto nuosprendžio dienos.


  2020-02-28

  Vienas komentaras apie “Prokuratūra nesutinka su Jurbarko politiko sūnui skirta lygtine bausme”

  1. AvatarNesvarbu (IP: 90.135.107.158)

   Ne prokuratūra, o visa LT visuomenė nedutinka su tokiu protu nesuvokiamu sprendimu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt