P0

Kultūra

Mirė Nelė Paltinienė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-29


Eidama 92-uosius šeštadienį Vokietijoje, Manheime, mirė dainininkė Nelė Paltinienė, muzikinę karjerą pradėjusi 1951-aisiais Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje.

Nuo 1961-ųjų ji dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.

„Anapilin iškeliavo daugiausiai metų dainavusi solistė N. Paltinienė, kuri buvo žinoma net kelioms mūsų kartoms. Netekome iškilios asmenybės, nusipelniusios Lietuvos muzikai ir kultūrai. Šią sunkią netekties valandą reiškiu gilią užuojautą artimiesiems, bičiuliams, kolegoms“, – rašoma Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio užuojautoje.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, reikšdamas užuojautą artimiesiems ir dainininkės gerbėjams, pabrėžia jos tembro išskirtinumą, vidinę eleganciją ir įsimintinas dainas.

„Lietuvos Nelly – tai išskirtinis tembras, neblėstantis žavesys ir iki širdies gilumos žinomos dainos. Savo vidine elegancija ir neapsakomu muzikos ir grožio pajautimu scenos karalienė metų metus puošė mūsų kultūrinį ir visuomeninį pasaulį, neabejotinai puoš ir muzikos istoriją“, – rašoma V. Pranckiečio užuojautoje.

„Lietuvos estrados primadona, scenos Karalienė, Mokytoja – visa tai apie amžinojo poilsio iškeliavusią Lietuvos Nelę… Visa tai apie visada šarmingą ir visada moteriškuoju žavesiu kerėjusią bei kaskart širdį scenoje palikdavusią didžią ir išdidžią klaipėdietę… Daugybė žmonių dievino ją, buvo kas ir menkindavo, net ir pasijuokdavo, bet ji niekada ir nieko nepalikdavo abejingu, visada besąlygiškai gerbdavo tuos, kurie klausėsi jos atliekamų dainų, o tai duota tik didžio talento ir gilios sielos artistams… Dainos, kaip legenda, o gyvenimas – jau tapęs legenda… Taip kaip Nelė Paltinienė niekada nepamiršdavo Klaipėdos, taip ir Klaipėda, kaip ir visa Lietuva niekada nepamirš šios išskirtinės asmenybės, daugiau nei pusę amžiaus garsinusią gimtojo uostamiesčio vardą”, – savo „Facebook” paskyroje rašo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-02-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt