P0

Regionas

Generalinė prokuratūra: dušinių rekonstrukcija kopose – teisėta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-04


Buvusių vadinamųjų dušinių pertvarkymas į gyvenamąjį namą primenantį pastatą Palangoje – teisėtas, jau antrą kartą skelbia prokuratūra.

Jos išplatintame pranešime teigiama, jog ir Generalinės prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokuroras, įvertinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros 2019 m. gruodžio 13 d. priimtą nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio Meilės al. 26, Palangoje, pripažino jį pagrįstu ir teisėtu.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu ir viešojo intereso pažeidimų bei inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą.

Palmiros Mart nuotr.

Pranešama, jog aukštesniajam prokurorui patikrinus minėto nutarimo pagrįstumą ir teisėtumą, buvo dar kartą išnagrinėta ir įvertinta Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus atlikto tyrimo metu surinkta medžiaga, papildomai gauti dokumentai.

Tyrimą savo iniciatyva Klaipėdos prokurorai pradėjo 2019 m. rugpjūtį.

Jo metu siekta nustatyti, ar išduodant statybą leidžiantį dokumentą nebuvo padaryti teisės aktų pažeidimai, taip pat ar statinio techninio projekto sprendiniai neprieštarauja šioje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams bei teisės aktų reikalavimams. Buvo aiškinamasi, kokių veiksmų ėmėsi kompetentingos institucijos, spręsdamos bei vertindamos statybų Meilės al. 26, Palangoje, teisėtumo klausimą.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro atlikto tyrimo metu nustatyta, kad Palangos miesto savivaldybė 2014 metų lapkričio 28 dieną išdavė statybą leidžiantį dokumentą, suteikiantį teisę rekonstruoti žemės sklype, adresu Meilės al. 26, Palangoje, buvusį dušinių pastatą į poilsio aptarnavimo pastatą.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, jog tai nebuvo seno dušinių pastato rekonstrukcija į dušines. Pagal techninį projektą tai buvo sovietmečio metu statyto ir per daugelį metų fiziškai nusidėvėjusio dušinių pastato rekonstrukcija į naują, naujos kokybės ir kitos paskirties – poilsio aptarnavimo paskirties – statinį, t. y. būtent tokios paskirties, kurią leidžia teisės aktai ir šioje vietovėje galiojantys teritorijų planavimo dokumentai. Šį statybą leidžiantį dokumentą 2015 metais bei pagal prokuroro pavedimą 2019 metais patikrinusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, teisės aktų pažeidimų nenustatė”, –  rašoma prokuratūros pranešime.

INFORMACIJA

Žemės sklypas Meilės al. 26, Palangoje yra pajūrio juostoje, kurioje žemės naudojimo sąlygas bei ūkinės veiklos apribojimus nustato Lietuvos Respublikos pajūrio juostos įstatymas. Paminėtina, kad žemės sklypas pateko į kurortų apsaugos zonos pirmąją – griežto režimo – juostą, kurioje buvo draudžiama nuolat ar laikinai gyventi žmonėms. Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas, kuriame specialiosios žemės naudojimo sąlygos „XVI Kurortų apsaugos zonos“ nėra. Žemės sklypui, esančiam Meilės al. 26, Palangos m., pagal minėto įstatymo 97 straipsnį šiuo metu (nuo š. m. sausio 1 d.) turėtų būti taikoma specialioji žemės naudojimo sąlyga – Pajūrio juosta.

Statinių naudojimo priežiūrą įstatymų nustatyta tvarka vykdo savivaldybės. Tai yra savarankiškoji savivaldybių funkcija, todėl pareiga tikrinti, ar pastatas bus naudojamas pagal paskirtį, tenka Palangos miesto savivaldybei. 


2020-03-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt