P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas kviečia kartu minėti Kovo 11-ąją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-05


Kovo 10-ąją Klaipėdos universitetas (KU) kvies švęsti laisvę.

Nuo ankstaus ryto universiteto miestelio aikštėje bus galima įsiamžinti prie šviečiančio užrašo „Aš mylių laisvę“. O 13 val. visi kviečiami burtis Stasio Vaitekūno auloje drauge sugiedoti tautišką giesmę.

Švietimo vidus

KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto profesorius dr. Vygantas Vareikis kvies prisiminti Lietuvos istorijos puslapius, svarstyti, diskutuoti ir pažvelgti į vieno garsiausio laisvės kovotojų Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę. Vyks V. Landsbergio dokumentinio filmo „Vanago portretas“ peržiūra, į kurią atvyks pagrindinis filmo aktorius Mantas Petravičius.

Vytauto V. Landsbergio dokumentinis filmas „Vanago portretas“ pasakoja apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną žymiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis su šeima, o vėliau išduotą ir itin žiauriai sovietų nukankintą.

Filme bandoma rekonstruoti šio laisvės kovotojo pasaulėjautą, siekiama atskleisti jo dvasios stiprybę ir subtilius asmenybės niuansus, remiantis paties Vanago dienoraščiais ir jo artimųjų atsiminimais.


  2020-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt