P0

Regionas

Savivaldybės skelbia gripo epidemijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-05


Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) dėl koronaviruso grėsmės visoms šalies savivaldybėms nurodžius skelbti gripo epidemijas, pirmoji apie tai suskubo pranešti Kretingos rajono savivaldybė. Jos teritorijoje gripo epidemija paskelbta nuo šiandien, ketvirtadienio, kovo 5 d.

Darbo dienos pabaigoje tai padariusi pranešė ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Epidemijos laikotarpiu įpareigojama asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus organizuoti įstaigos veiklą, taikant atitinkamus savivaldybių administracijų direktorių įsakymus.

Įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovams nurodoma laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl COVID-19 ligos plitimo prevencijos.

Patariama neplanuoti naujų masinių renginių savivaldybėse, o vykdant anksčiau suplanuotus ir suorganizuotus renginius, jei jų neįmanoma atšaukti, įvertinus galimą riziką, apie tai informuoti renginių dalyvius ir lankytojus, laikytis rekomenduojamų asmens apsaugos priemonių.

SAM praneša, kad paskelbus gripo epidemiją, šeimos gydytojai galės greičiau nuotoliniu būdu pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, savivaldybėms, esant reikalui, bus lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.

Sveikatos specialistai primena, kad šiuo laikotarpiu labai svarbu tinkamos prevencinės priemonės, todėl gyventojams rekomenduojama:

 • tinkamai ir dažnai plauti rankas;
 • vengti kontakto su sergančiais asmenimis;
 • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
 • kosint ir čiaudint prisidengti burną;
 • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
 • dažnai vėdinti patalpas ir drėgnu būdu valyti liečiamus paviršius;
 • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose ir nekontaktuoti su sveikais žmonėmis.

 


  2020-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt