P0

Kriminalai ir nelaimės

Ūkiniame pastate paslėpti turtai nuo vagystės neapsaugojo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-06


Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigta baudžiamoji byla, kurioje 33-ejų klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai dėl 116 500 eurų svetimo turto vagystės.

Byla netrukus bus pradėta nagrinėti Klaipėdos apylinkės teisme. Palmiros Mart nuotr.

Anksčiau 7 kartus teistas vyras teismo kaltu dėl vagysčių buvo pripažintas net penkis kartus. Šeštą kartą dėl vagystės vyras teisėsaugai įkliuvo po to, kai pernai metų spalį Klaipėdoje įsmukęs per neužrakintas ūkinio pastato duris iš metalinio vamzdžio ištraukęs pačių įvairiausių juvelyrinių dirbinių, juos pasisavino.

60-metis nukentėjusysis, tikėdamas apsisaugoti nuo vagystės, metaliniame vamzdyje ūkiniame pastate slėpė 10 tūkstančių eurų grynųjų pinigų, ne vieną vyrišką laikrodį su auksinėmis apyrankėmis, moterišką laikrodį su balto aukso apyranke bei auksinį laikrodį su odine apyranke, 15, 10 ir 5 rublių nominalo auksines monetas, vyriškus ir moteriškus auksinius žiedus, grandinėles, pakabukus, sidabrinius juvelyrinius dirbinius ir kitą turtą. Visgi vyras iš viso neteko ne tik pinigų, bet ir apie 3 kilogramų aukso dirbinių ir apie 5 kilogramų įvairių sidabro dirbinių.

Bylos duomenimis, pagrobtą turtą kaltinamasis užstatė lombarduose, o gautas pinigines lėšas panaudojo lošimams kazino, įsigydamas sau ir žmonai automobilius ir kitiems asmeniniams poreikiams tenkinti.

Ikiteisminį tyrimą atlikę policijos pareigūnai nustatė, kad norėdamas vairuoti įsigytus automobilius jis dar įsigijo ir suklastotą latvišką vairuotojo pažymėjimą, kurį pareigūnai aptiko asmens kratos metu.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui, joje valstybinį kaltinimą palaikys prokurorė Virginija Tilvikienė.

Už šią nusikalstamą veiką vyrui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.


  2020-03-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt