Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-03-08 |
Gerai, kad gyvenimas net grėsmės akivaizdoje yra aktyvus. Bijoti nereikia, reikėtų tik saugotis nereikalingų dalykų. Bet aš ne apie tai. Ši savaitgalį mačiau ir dalyvavau trijose parodose.
Pirmoji buvo atidaryta Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete. Jos autorius dėstytojas doc. Simas Žaltauskas pristatė savo personalinę tapybos parodą „Amarilis 2”. Klaipėdiečiai, kurie bent kiek domisi tapyba yra ne karta matę šio autoriaus darbus. Štai vienas iš jų:
Parodos atidarymas neapsiėjo be netikėtumų kolegoms ir studentams. Simas Žaltauskas, dekano Alvydo Klimo padedamas, pasikabino drobę ir per vieną akademinę valandą, grojant techno muzikai, nupiešė jam dovanotų gėlių puokštę. Kaip juokavo kolegos, jis parodė kaip per valandą uždirbti dešimt tūkstančių.
Vakarojant su svečiais, Simas Žaltauskas perskaitė ir keletą savo eilėraščių, išleisto dailininkų poezijos rinkinyje.
Si;said galerija sezoną pradėjo kartu su Agnieszka Wolodzko ir Marek Wolodzko. Pristato savo požiūrius į tarsi tuos pačius dalykus. „Tuo požiūriu…”
Kaip rašo organizatoriai: „Parodos idėja gimė apmąstant autorių tiesioginį ryšį su Peru Amazonijoje gyvenančių borų tautos indėnų kultūra. Ji tarsi iš dviejų dalių: etnokultūrinės ir meninės. Agnieška pristatė sako kūrinį „Lietus“.
Man įdomesnė tapo ilgo pokalbio su Mareku išvada: į parodų atidarymus reikia vaikščioti. Viena, buvo viskas paaiškinta ir parodyta. Antra, pasikalbėjus su autoriais sužinai tą, ko niekur kitus nerasi ir nesužinosiu.
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios Imanuelio Kanto bibliotekos Meno skyriaus vedėja pakvietė į Gintarės Skroblytės grafikos parodos „Marios” atidarymą.
Miunsteryje gyvenanti Gintarė parodas rengia nedažnai, o dar rečiau – Lietuvoje, tačiau nei laikas, nei atstumai iš jos kūrybos neištrina prigimtinių gamtos motyvų. Vandenys, marios, žmogaus gyvenimas vandens kaimynystėje, jo patiriamos emocijos, ilgesys, ramybė – viskas atsikartoja Gintarės raižiniuose, litografijose, ofortuose.
Labai sunku rašyti apie jos darbus, nes jie mane pakerėjo. O per tuos meilės akinius pasaulio nepamatysi.
Labai paprastomis priemonėmis grafikė sugeba parodyti aplinką taip, jog lieka daug vietos fantazijai. Jos priemonės tikrai profesionalios, gaila jog fotoaparatas, bent man, nesugeba to atskleisti. Bet pabandysiu:
Galėtų būti dažnesnes kultūros įvykių apžvalgos. Gal daugiau dalyvių būtų. Miestas gerėtų