P0

Uostas ir jūra

SGD terminale – rekordiniai veiklos rodikliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-10


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta” (KN) praneša, kad jos valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale toliau fiksuojami rekordiniai veiklos rodikliai – vasario veiklos apimtis praėjusių metų rodiklius viršija net keliolika kartų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vasarį į SGD terminalą dviem dideliais ir trimis mažais dujovežiais atgabenta beveik 300 tūkst. kub. m SGD, terminale išdujinta 1,86 TWh dujų. Išdujinimo rodiklis vasarį buvo daugiau nei 10 kartų didesnis lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Pažymima, kad tokį skirtumą iš dalies lėmė ir pernai vasario pabaigoje pradėti vykdyti iš anksto planuoti laivo-saugyklos techninės patikros ir priežiūros darbai, kurių metu terminalo veikla buvo laikinai sustabdyta.

Lyginant šių metų vasario ir šių metų sausio išdujinimo rodiklius, vasarį fiksuota apie 32 proc. didesnė terminalo veiklos apimtis. Didžioji dalis SGD – apie 91 proc. – atgabenta iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos.

„Praėjusių metų pabaigoje iškeltas lūkestis ir toliau didinti Klaipėdos SGD terminalo efektyvumą išsipildė su kaupu. Auganti išdujinimo apimtis rodo Klaipėdoje teikiamų paslaugų paklausą. Klientai toliau naudojasi žemų SGD kainų periodu, o žemas kainas leidžianti išnaudoti Klaipėdoje turima SGD infrastruktūra neša naudą mūsų komerciniams klientams ir visos Lietuvos buitiniams dujų vartotojams. Tendencija palanki ir ateičiai: analitikai įsitikinę, kad pasaulinė SGD rinka iki 2040 metų padvigubės, o Klaipėdos SGD terminalo potencialą įvertino ir tokios tarptautinės organizacijos kaip Šiaurės investicijų bankas, kuris šią savaitę patvirtino skirsiantis iki 160 mln. eurų paskolą plaukiojančio SGD saugojimo ir išdujinimo įrenginio įsigijimui finansuoti“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

Preliminariais duomenimis kovą planuojamas didesnės SGD terminalo veiklos apimtys nei vasarį: planuojama, kad du dideli ir šeši maži dujovežiai atgabens apie 332 tūkst. kub. m SGD, bus išdujinta šiek tiek daugiau nei 1,86 TWh dujų.


  2020-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt