P0

Kultūra

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje – „Gailestingumo altorius“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-10


Šį vakarą, kovo 10 dieną, antradienį, 20 val. Lietuvos nepriklausomybės 30-mečio proga  Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje bus atliekama Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorija „Gailestingumo altorius“.

Solo partijas dainuos Simona Liamo (sopranas) ir Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas).

Kūrinį atliks Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, ir pirmąkart Klaipėdos koncertų salės repertuare pasirodysiantis Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“. Jo meno vadovas  – choro dirigentas Kęstutis Jakeliūnas, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos auklėtinis.

Tai energingas, nuolat ieškantis ir iššūkių nebijantis kolektyvas, susikūręs prieš 10 metų. Puikiai suderintos balsų grupės, tiksli intonacija ir gili stilistikos pajauta jau tapo vizitine šio ansamblio kortele.

Solo partijas dainuos Simona Liamo (sopranas) ir Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas). Jas abi galima išgirsti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymuose: neseniai Simona dainavo Džuljetos partiją Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“, o Ieva prieš kelias savaites sukūrė charakteringą Blanšos vaidmenį Sergejaus Prokofjevo operoje „Lošėjas“. S. Liamo repertuaras driekiasi nuo senosios prancūzų kamerinės muzikos iki įtaigiai perteikiamų šiuolaikinių autorių opusų. I. Prudnikovaitės kūrybinėje veikloje sudera tiek pasirodymai operose, tiek koncertai su orkestrais ar tango muzikos projektai.

Oratorija paremta šv. sesers Faustinos Kowalskos, kurį laiką gyvenusios Vilniuje ir čia pradėjusios skleisti žinią apie Dievo gailestingumą, dienoraščio fragmentais. Jos keturios dalys yra tarsi kertiniai Dievo gailestingumo šventovės akmenys, sudėti iš prasmingų šv. Faustinos žodžių: „Žemė ir dangus gali pasikeisti, bet Dievo gailestingumas nesibaigs“.

„Gailestingumo altorius“ jau buvo atliktas Koncertų salės repertuare 2013 metais, pažymint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metį. Tąkart taip pat dainavo I. Prudnikovaitė ir griežė Klaipėdos kamerinis orkestras.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtame koncerte šįvakar vėl skambės šis nuostabus kūrinys.


Kultūros straipsnių vidus

2020-03-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt