P0

Regionas

Nidoje rekonstruos Taikos gatvę (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-12


Neringos savivaldybė skelbia, kad šiais metais turėtų prasidės Nidoje esančios Taikos gatvės rekonstrukcijos darbai, kuriems jau yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas.

Milijonas eurų šiems darbams Vyriausybė numatė 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve. Dalis rangos darbų taip pat bus atliekama įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą.

Planuojama rekonstruoti Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas – važiuoja atvykstantys ir išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai bei pėstieji keliauja jūros link ir pan. Taikos gatve keliauja ir visi, norintys aplankyti vieną lankomiausių Vakarų Lietuvos regiono objektų – Parnidžio kopą. Taip pat tokius lankytinus objektus kaip Nidos sklandymo mokyklos vieta, Nidos švyturys ir Urbo kalnas.

Parengtas projektas numato šios gatvės rekonstrukciją nuo įvažiavimo į Nidą (krašto kelio) iki Naglių gatvės, esančios centrinėje gyvenvietės dalyje.

Planuojamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis – 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu šio projekto sprendiniai jungiasi su jau parengtu Nidos visuomeninio centro sutvarkymo projektu.

Nuspręsta atskirti motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Dešinėje gatvės pusėje, atskirtas nuo važiuojamosios dalies bortu, numatomas 2,5 m pločio dvipusis dviračių takas, o kairėje pusėje, už žalios juostos, projektuojamas pėstiesiems skirtas 1,2-3 m pločio takas.

Iš viso trasoje numatoma įrengti 11 poilsio aikštelių su suoliukais, šiukšliadėžėmis, skirtingos spalvos trinkelių intarpais bei kitais mažosios architektūros elementais.

Gatvės trasoje yra reljefo šuolis – kopagūbris. Siekiant nenukasti kopagūbrio, jam įveikti bus įrengtas visus metus veikiantis keltuvas.

Gatvė numatoma dviejų eismo juostų, 6 m pločio ir 7 m pločio (įskaitant ir dviračių juostas), asfalto danga bus atnaujinama visoje tvarkomos gatvės atkarpoje. Taip pat numatoma atnaujinti gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimą.

Neringos savivaldybės administracija jau pradeda Taikos gatvės rekonstravimo rangos darbų viešojo pirkimo procedūras.


2020-03-12

2 komentarai “Nidoje rekonstruos Taikos gatvę”

  1. 6-7 metrų pločio kelias kartu su dviračiu taku? Taigi tuo keliu važiuoja autobusai sunkvežimiai? Apie ka jus galvojate…………jus esama kelia išmatavote? jis devinių metru yra ir tai kai važiuoja dviračiai iš abieju pusiu lengvasis automobilis turi sustoti kad tik neatsitiktu nelaime. Labai idomu kaip tas proektas relybėje atrodis. Sekmės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt