P0

Fotoreportažai, Koronavirusas, Svarbu

Prie Latvijos sienos jau dirba pasieniečiai ir savanoriai (7)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-03-14


Lietuvos valdžiai šeštadienį nusprendus nuo 18 val. prie vidinių Europos Sąjungos sienų atnaujinti kontrolę dešimties dienų laikotarpiui, prie anksčiau buvusio Būtingės-Rucavos posto jau ir iki šio termino iškilo palapinė, stovėjo kariškių ir pasieniečių automobiliai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jau yra priimtas sprendimas, kad nuo šiandien vakaro į Lietuvą bus draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tuos, kurie turi oficialius leidimus dirbti. Tuo metu visi grįžę iš 18 šalių, į kurias galbūt išvyko, kai jos nebuvo rizikingos, sugrįžę privalės dvi savaites likti namuose. Ir tai jau nebe solidarumo, pilietiškumo, bet rimtos atsakomybės klausimai“, – šeštadienį teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Krašto apsaugos ministerija buvo pranešusi, kad gavus Vidaus reikalų ministerijos prašymą, papildomai aktyvuotos trys Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgos budinčios Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės. Pagrindinė karių užduotis – padėti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams organizuoti 10-ties sanitarinių informacinių postų veiklą prie Europos Sąjungos vidaus sienų. Planuojama, kad užduotį vienu metu visose numatomose pasienio užkardose kartu su pasieniečiais vykdys apie 50 karių. Sanitarinį – informacinį postą kariai padėjo organizuoti ir Palangos pasienio užkardoje.

Spaudos konferencija Vyriausybėje, kurios metu buvo pranešta apie atnaujinamą sienų kontrolę, buvo surengta 11 val., o prie minėtojo posto savanoriai įsikūrė jau kelios valandos prieš tai. Čia budi savanoriai iš Telšių kuopos. Praėjus parai, juos turėtų pakeisti kolegos. Kartu su savanoriais budi du pasieniečiai.

Iki 18 val. automobiliai per sieną važiavo laisvai į abi puses. Suėjus nustatytam terminui, buvo pradėta kertančiųjų sieną kontrolė – pirmuoju tokiu tapo Suomijoje registruoto automobilio vairuotojas, važiavęs į Lietuvą. Po patikrinimo jis buvo įleistas.

Istoriniu tapusio sienos kontrolės atnaujinimo įamžinti buvo atvykę ir trys žurnalistai iš Liepojos.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-03-14

  7 komentarai “Prie Latvijos sienos jau dirba pasieniečiai ir savanoriai”

  1. AvatarRolandas (IP: 188.69.207.24)

   Sveiki norejau paklaust ar gali is lietuvos atvaziuot y ventspili paimt 2 zmones sendien 2020 03 16 d vakare

   • AvatarAnonimas (IP: 85.206.44.5)

    laba ,man irgi reikia vyra parsivezti. parskrenda is Bilundo.galgali ka patarti!

  2. AvatarLina (IP: 213.252.217.76)

   Tikiuosi valstybė pasirūpino apsaugos priemonėmis pasieniečiams ir savanoriams. Jie kaip ir gydytojai turi šeimas į kurias turės grįžti.

  3. AvatarGal (IP: 88.118.203.19)

   ne pasieniečiai kartu su savanoriais budi. O pasieniečiai atlieka savo pagrindinę funkciją VS apsaugą, o savanoriai tik padeda.
   “Kartu su savanoriais budi du pasieniečiai.”
   zurnalistai?

  4. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Papėje gyvenantiems,Palangoj dirbantiems atėjo nesąmonių dienos.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.60.152.26)

    Tikrai nesamonės. Kad tik nepavargtų prisidavinėdami.

  5. AvatarVietoje buvusio pasienio posto (IP: 90.131.46.108)

   Iškilo palapinė… gerai pasiruošta blogiems laikams…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt