P0

Fotoreportažai, Koronavirusas, Svarbu

Karantinas miestą pavertė amžinu sekmadieniu (5)

Valdas Pryšmantas

Valdas Pryšmantas
2020-03-16


Kada paskutinį kartą lankėtės Klaipėdos centre ankstų sekmadienio rytą? Jeigu tokį vaizdą atsimenate, tai Jums bus lengviau įsivaizduoti, kaip miestas atrodo paskelbus karantiną.

Teatro aikštė. Valdo Pryšmanto nuotr.

Tuščia. Kai kur – net bauginančiai. Paupyje, tarp sandėlių, suklinka kiras ir spengiančioje tyloje šis garsas 2020 metų kovo 16-ąją kažkodėl asocijuojasi ne su Klaipėda ar uostamiesčiu. 

Dievaži, pirmiausiai pagalvojau apie vaikystėje matytą Alfredo Hičkoko siaubo trilerį „Paukščiai“.

Pagal per akmeninį grindinį važiuojančio automobilio garsą galima nuspėti jo judėjimo kryptį. Ne todėl, kad klausa staiga tapo geriausiai išvystytu žmogaus pojūčiu. Dėl to, kad senamiestyje kone absoliučiai tuščia. 

Ne važiuojantį automobiliu, o einantį savomis kojomis žmogų pamatyti sunku. Pasižiūriu į žingsniamatį – nueita 1500 metrų, o dar neprasilenkiau nė su vienu homo sapiens. Tiesa, nemažai jų važiuoja.

Kas pirmas pamatys žmogų Teatro aikštėje – tam prizas. Pirmadienį kelios minutės po antros popiet šį žaidimą tektų užbaigti kaip Lietuvos krepšinio lygos čempionatą, nes nebūtų prasmės jį tęsti. Tik skirtumas tas, kad LKL yra dalyvių, o Teatro aikštėje – nė gyvos dvasios.

Barų, kavinių, parduotuvių durys užvertos, langai tamsūs, kai kur priverstinis veiklos stabdymas išnaudojamas patalpų tvarkymui. 

KARANTINAS. Šis užrašas daug kur paaiškina tamsą ir tylą. Ir tą kitokį pavasarį Klaipėdos senamiestyje, kuriam tikrai kažko trūksta. 

„Klaipėdos senamiestis ir be karantino miręs“. 

Užbėgdamas skeptikams už akių pranešiu, kad ši frazė šiandien netinka. 

Gyvendamas senamiesčio prieigose ir lankydamasis jame kone kasdien galiu tvirtinti, kad pirmąją karantino dieną išryškėjęs kontrastas tik dar labiau parodo, kiek daug veiksmo šioje miesto dalyje esama.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Tai šiek tiek liūdina ir baugina. Kita vertus, džiugina, kaip atsakingai visuomenė sureagavo į grėsmes, privalomą tvarką ir rekomendacijas. 

Panašu, kad artimiausias dvi savaites (tikimės, kad tiek užteks) Klaipėda bus tokia, kokia yra ankstyvais sekmadienio rytais. 

O jeigu papildomo karantino neprireiks, galėsime pasakyti – kaip greitai viskas praėjo. 

Nes viskas praeina greitai.

Saugokit save ir savo artimuosius. 

Ir nepamirškite plauti rankų.


2020-03-16

5 komentarai “Karantinas miestą pavertė amžinu sekmadieniu”

  1. Porą savaičių karantinas truks? Juokaujat, ponai. Pandemijos pikas Lietuvoje bus pasiektas tik po mėnesio ar dviejų, o po to dar kritimas truks antratiek. Džiaugsimės, jei iki rudens pasibaigs, ir jeigu pavyks neužsilenkti kartu su Joninių dobilais.

  2. O man patinka. Gal pagaliau žmonės atsigręš į save, paims kokią knygutę paskaityti, išeis pasivaikščiot, daugiau pabendraus su artimaisiais…Tikrai yra kas veikti. Tūsai, o ypač naktiniai, kur laisvai liejasi alkoholis ir narkotikai, tik debilina žmones. O budulių Klaipėdoje ir taip per daug.

  3. Oi tik nereikia. Iš sekmadienio į pirmadienį naktį, teko grįžineti iš Vilniaus, kuris visiškai tuščias buvo dar iki vidurnakčio (nors ten visad verda gyvenimas). Ko pasekoje grįžus į Klaipėdą, jau po vidurnakčio, miestas buvo vidutiniškai pilnas automobilių..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt