P0

Svarbu, Verslas

Šilumos kaina – mažiausia per aštuonerius metus (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-03-17


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia, kad kovo mėnesį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,49 ct/kWh (be PVM). Per metus ji sumažėjo 18,07 proc.

Uostamiesčiui ir Gargždams šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” šilumos kaina per metus sumažėjo 15,9 proc. ir dabar siekia 4,59 ct/kWh be PVM. Lyginant su šių metu vasariu, ji sumažėjo 10,3 proc.

VERT duomenimis, vidutinė šalies šilumos kaina kovą yra žemiausia nuo 2012 m. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2012 m., ji yra 42 proc. mažesnė.

Anot VERT, per metus (2020 m. sausis / 2019 m. sausis) biokuro kaina mažėjo 32,6 proc., gamtinės dujos atpigo 24,4 proc.

Kovą pigiausią šilumą Klaipėdoje tarp nepriklausomų jos gamintojų tiekia „Pramonės energija (2,34 ct/kWh – 38,9 proc. mažesnis tarifas nei pernai tuo pačiu metu), dirba ir visi penki pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilai, nes juose pagaminta šiluma yra antra pagal pigumą (2,53 ct/kWh).

Šį mėnesį ne visa šiluma bus superkama iš atliekas deginančios „Fortum Klaipėda” jėgainės, pasiprašiusios 2,58 ct/kWh tarifo. Už borto šįkart liko „Klaipėdos mediena”, „Klaipėdos baldai” bei „Home group”.

VERT skelbia, kad tarp penkių didžiųjų miestų kovą už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Panevėžio gyventojai.

Verslo straipsnių visus kompas

Šilumos kainos 2020 m. kovą ct/kWh su 9 proc. PVM


  2020-03-17

  2 komentarai “Šilumos kaina – mažiausia per aštuonerius metus”

  1. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   kaina už kWh mažesnė, bet kažkaip tų kWh daugiau, tai ir sąskaitos didesnės. Kaip tai gali būti? Gal žiema šiemet šaltesnė?

  2. Avatar:)))) (IP: 83.179.52.176)

   Ir aukščiausia šiluma už lango :))

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt