P0

Miestas, Svarbu

Naujas sporto kompleksas Klaipėdoje: prasidės derybos dėl kainų (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-03-18


Viltis, jog verslininkai už savo lėšas norės suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą Klaipėdoje, vis labiau gyvybinga. Netrukus savivaldybė su tokių norų turinčiais verslininkais pradės derybas dėl kainų.

Projektuotojų vizualizacija

Klaipėdos savivaldybė buvo paskelbusi konkursą, kuriame ieškojo, kas norėtų ir galėtų buvusios II vandenvietės vietoje, Paryžiaus Komunos gatvėje, suprojektuoti, pastatyti ir eksploatuoti didžiulį sporto ir laisvalaikio kompleksą, dar vadinamą sporto aikštelių baze. Toks koncesijos konkursas buvo skelbtas du kartus. Pirmą kartą procedūros buvo nutrauktos, nes sulaukta tik vieno pasiūlymo, todėl jis buvo atmestas, nes tokia galimybė buvo numatyta konkurso sąlygose.

Antrą kartą paskelbus konkursą, Klaipėdos savivaldybė sulaukė dviejų pasiūlymų. Juos pateikė ūkio subjektų grupės.

„Abiem atvejais yra jungtinės veiklos sutartys, nes yra ūkio subjektų grupės – ir projektuotojai, ir statytojai, ir valdytojai. Sunku tikėtis, kad bus viena įmonė, kuri viskuo gali užsiimti. Bendrai vertinant, visos bendrovės yra įsteigtos Lietuvoje“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Numatyta, jog konkurso laimėtojas turi suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą Klaipėdoje. Savivaldybė savo ruožtu įsipareigotų 23 metus iš komplekso valdytojo pirkti atitinkamą kiekį paslaugų, o pasibaigus sutarčiai kompleksas taptų jos nuosavybe. Preliminariai numatyta, kad savivaldybė už perkamas paslaugas kasmet galėtų sumokėti po daugiau nei 800 tūkst. eurų, tačiau ši suma ir yra derybų objektas.

Jau daugiau nei mėnesį valdininkai vertina pasiūlymus pateikusių dalyvių kvalifikaciją, bet jau yra arti šio proceso pabaigos.

„Kreipėmės į dalyvius dėl tam tikrų kvalifikacinių reikalavimų patikslinimų, juos gavome kovo 16 dieną. Iki galo sužiūrėsime ir jei viskas gerai, tada jau prašysime pateikti galutinius įpareigojančius pasiūlymus su visomis kainomis. Pagal tuos pasiūlymus ir galėsime atlikti galutinį vertinimą, po kurio jau bus tik derybos“, – aiškino E. Simokaitis.

Jis vylėsi, jog šįkart konkurso nugalėtoją tikrai pavyks išrinkti ir su juo bus pasirašyta koncesijos sutartis.

„Kol kas tikrai nematome jokių atšaukimų ir panašiai. Dabar matome, kad tikrai bus galima iš dviejų kažką išsirinkti. Kainos jau yra kitas dalykas – kai bus tie galutiniai pasiūlymai, tada ir pamatysime, ką suderėsime. Šiandien kol kas viskas yra gerai“, – kalbėjo E. Simokaitis.

Konkurso sąlygose numatyta, jog naujajame sporto ir laisvalaikio komplekse turi būti transformuojama universali sporto erdvė, skirta krepšiniui, lauko tenisui, tinkliniui, rankiniui, salės futbolui, badmintonui, kitoms sporto šakoms, o jos plotas turi siekti ne mažiau nei 5 tūkst. kv. m. Taip pat čia turėtų būti dvi ledo ritulio aikštelės su ne mažiau kaip 650 sėdimų vietų ir dar po vieną krepšinio, lauko teniso, tinklinio, rankinio, salės futbolo aikštę bei tris tinklinio ir penkias badmintono aikšteles.

Skaičiuojama, kad investuoti į šį objektą reikėtų apie 12 mln. eurų.

Sporto kompleksas turi būti suprojektuotas, pastatytas ir įrengtas bei pripažintas tinkamu naudotis ir įregistruotas ne ilgiau nei per 32 mėnesius nuo koncesijos sutarties įsigaliojimo dienos.

Šis projektas galės būti realizuotas tik tada, kai bus patvirtintas naujas miesto bendrasis planas, nes tik tada bus galima patvirtinti sklypo, kuriame turi iškilti naujas objektas, detalųjį planą.

Naujo sporto komplekso statytojas ir valdytojas privalės išvalyti buvusios vandenvietės pastatuose likusias demontuotų įrenginių konstrukcijas. Pavyzdžiui, aeracijų pastate yra likusios gelžbetonio konstrukcijos, kurios siekia apie 5 metrų gylį. Visa tai koncesininkas turės demontuoti ir žemės sklypą parengti statyboms savo lėšomis.

Tai būtų pirmas tokios koncesijos atvejis Klaipėdoje, kai konkursą laimėjusiai įmonei būtų pavestas ir projektavimas, ir statyba, ir valdymas.


  2020-03-18

  3 komentarai “Naujas sporto kompleksas Klaipėdoje: prasidės derybos dėl kainų”

  1. AvatarDM (IP: 183.236.175.135)

   Super… Klaipedoij daug planu dziugina tik ar tas virusas nepristabdys visko, taip nelaiku jis….

  2. AvatarLina (IP: 85.232.128.51)

   Toks objektas turėtų (galėtų) stovėti prie Švyturio arenos ir baseino, vietoj planuojamos “dėžės “- ermitažo. Bet kam svarbu… Pinigai valdo.

   • Avatarmiela Lina (IP: 88.118.160.21)

    pernai, patvirtinus uosto BP miesto tvari raida praktiškai tapo visiška UTOPIJA. Iki tol ne kaži kas, bet ir tą naują tyliai nurijom. O dėl šio sporto objekto jums visiškai pritariu, bet tam apie ką Jūs kalbate reikia, kad miestas turėtų nors kažkokią ateities viziją ir politikai jos laikytusi įgyvendinant. Ne taip kaip dabar, pasispardymai trimituojant ir juostelių karpymai iki rinkimų. Tuo tarpu dabar savivaldybės direktoriai gali jau ir teisėtai keisti visus planus ar tik jo dalį kaip nori ir kada tik nori jei, kažkas “gražiai paprašo”. Tad dar svarbiau, kad greičiau formuotusi pati miesto bendruomenė ir kontroliuotų tą valdžią ir politikus. Dabar mūsų šaunioji miesto valdžia per tris dešimtmečius prestižiškiausiose miesto sankryžose prikaišiojo benzo kolonėlių, prekybos centrų nes kai kas “labai savas ir reikalingas” prašė ( pvz. net miesto tarybos narys su savo klaikiom Lidlo dėžėm, negi kas išdrįs neleisti ar rankos pakėlimo prireiks), o po to, kai vietos nebelieka, žargsto apie juos visokias brangiausias sankryžas. Šalia Švyturio Arenos pristatė kioskelių ir leido ręsti dar vieną PC Ermitažą, o sporto kompleksą nugrūdo į Paryžiaus Komūnos gatvę tarp buvusių autobazių ir garažų. Suprask prie Trinyčių parko. Na, o mes su savo mašinėlėmis duodamės iš vieno galo į kitą tarp darželių, mokyklų ir tų keistų “traukos taškų” keldami taršą ir kamščius. Tada mums valdžia kuria – nusamdo ateivius analfabetus už pigiausią kainą ir kuria mums darnaus judumo spec planus. Valdžia vėl aiškina, kad nieko pakeisti negali nes kažkoks planas ar sklypo nuosavybės šventas statusas draudžia. Visa tai mums vadina kažkokia urbanistika ir tvariu miesto plėtros proveržiu. O mes kvaileliai tai niekaip nesuprantam kodėl taip, ir kaip kažkoks popieris, valdžios neįgalumas ir tingumas gali būti svarbesnis už tą tvarią miesto raidą, bet visi šventai tikim, kad tai tiesa ir galvom linguojam per visokius viešus aptarimus. Viskas. Pritarta. Kol kaip debiliukai visa tai klusniai stebėsime, tik taip ir bus – darni miesto plėtra, bet jos mums UMOM NE PONIAT. Yra ir kitas kelias, reikia išmokti “gražiai paprašyti”. Mums rinktis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt