P0

Uostas ir jūra

Nubaustas už valstybės sienos kirtimą jūroje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-19


Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) skelbia sustiprinusi kontrolę ne tik prie sienos su Latvija, bet ir teritorinėje jūroje.

Antradienį patrulinis pasieniečių laivas „Aleksandras Barauskas“ teritorinėje jūroje nustatė, jog vieno pramoginio laivo kapitonas išplaukė žvejybai į teritorinę jūrą ir nesilaikė draudimo kirsti valstybės sieną jūroje bei pažeidė teritorinės jūros ribas.

VSAT nuotr.

50 metų Klaipėdos rajono gyventojas į lašišų žvejybą buvo pasiėmęs ir keleivį. Laivavedžiui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo. Jam skirta 35 eurų bauda.

VSAT atkreipia laivavedžių ir laivų savininkų dėmesį, kad vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, į Lietuvos išskirtinę ekonominę zoną, kirsdami valstybės sieną jūroje, gali išplaukti tik komercinę žvejybą vykdančių įmonių laivai su įgulomis. Tačiau jiems nesuteikta teisė vežtis keleivių.

Taip pat karantino laikotarpiu apribojimai taikomi ir mažosioms pramoginėms plaukiojimo priemonėms.

VSAT pagal savo kompetenciją riboja pramoginių plaukiojimo priemonių patekimą į pasienio ruožą žvejybai, poilsiui ir pan. tiek, kiek tai yra susiję su poilsio pramogų veiklos organizavimu bei žmonių susibūrimais Nemune, Kuršių mariose ir teritorinėje jūroje.

Dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo gali būti taikoma baudžiamoji arba administracinė atsakomybė, jei pažeidimas įvykdytas dėl neatsargumo.

Atnaujinus tikrinimus prie valstybės vidaus sienos, tokia pati atsakomybė taikoma ir prie sienos su Latvija bei kertant valstybės sieną teritorinėje jūroje.


  2020-03-19

  Vienas komentaras apie “Nubaustas už valstybės sienos kirtimą jūroje”

  1. AvatarJonas (IP: 78.62.42.189)

   Ivanu pasenieciai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt