P0

Koronavirusas

Uostui – specialūs nurodymai dėl koronaviruso

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-19


Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) Klaipėdos uoste taikomos specialios kontrolės procedūros.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Siekiant kiek įmanoma išvengti nereikalingo trukdymo tarptautiniam krovinių vežimui ir neriboti krovinių judėjimo, vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis uoste taikomos medicininės karantininės kontrolės procedūros.

Laivo kapitonas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Medicininio karantino skyriui prieš 24 val. turi pateikti PSO Tarptautinėse sveikatos priežiūros taisyklėse patvirtintą Jūrinę sveikatos deklaraciją, kurioje patvirtina, kad visi įgulos nariai yra sveiki. Apie įgulos sveikatos būklę dar patikslinama 2 val. iki laivo įplaukimo į uostą.

Jei Jūrinės sveikatos deklaracijoje nurodoma ar informuojama, kad laive yra sergantis žmogus į laivą vyksta NVSC darbuotojai ir aiškinasi epidemiologinę situaciją. Jei ligonis atitinka COVID-19 ligos kriterijus, NVSC iškviečia greitąją medicinos pagalbą ir ligonis vežamas į gydymo įstaigą. NVSC nurodymu laive (kajutėje), bendrose patalpose turi būti atliktas valymas ir dezinfekcija. Šias procedūras atlieka laivo numatytas personalas su savo turimomis priemonėmis, jei tokios galimybės nėra – šiai veiklai licenciją turinti Lietuvos įmonė.

Po valymo ir dezinfekcijos laive leidžiamas agentų, stividorių, siurvejerių darbas, kad būtų pradėtas iškrauti / pakrauti krovinys.

Laivo įgula iš laivo neišleidžiama.

Asmenys (laivo agentas), kurie kontaktuoja su atsakingais laivo įgulos nariais (kapitonu, kapitono padėjėju) turi dėvėti asmens apsaugos priemones.

Su įgula nebendraujantys asmenys, po laivo patalpų dezinfekcijos, gali dalyvauti krovinio iškrovime/pakrovime.


2020-03-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt