P0

Koronavirusas

Studentų iniciatyvos: savanorystė ligoninėse bei apsauginių kaukių gamyba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-20


Klaipėdos universitetas (KU) praneša, kad jo studentai stoja į savanorių gretas sveikatos priežiūros įstaigose. Jie jau pradėjo ir apsauginių daugkartinio naudojimo kaukių gamybą.

„Rinkdamasi slaugos studijas, pasirinkau ir savo gyvenimo kelią. Svarbiausia, kad mūsų darbas bus atliktas ne veltui ir padėsime kitiems. Džiaugiuosi bei didžiuojuosi galėsianti savanoriauti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Tai mano, kaip slaugos studentės, pašaukimas ir pareiga. Darysiu viską, ką reikės. Kaip kariai karo metu eina į mūšio lauką, taip ir mes, būsimi medikai, stojame į pirmąją fronto liniją“ , – pranešime spaudai cituojama penktadienį ligoninėje savanorystę pradėjusi Sveikatos mokslų fakulteto trečio kurso studentė Gintarė Gnedojutė.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovo Vinso Janušonio, kiekvienas savanoris – laukiamas, svarbus ir reikalingas.

„Tai svari pagalba iš būsimų medikų. Nes pagalbos poreikis darbuotojams nuolat auga. Laukiami visi, kurie nori prisidėti. Darbo tikrai rasime“, – teigia KUL vadovas.

Norintieji prisidėti prie universiteto registruojamų savanorių, tai galite padaryti užpildydami anketą puslapyje www.ku.lt

KU Sveikatos mokslų fakulteto antro kurso studentai jau tris dienas siuva apsaugines daugkartinio naudojimo kaukes.

„Mokam, galim ir norim vienytis vardan bendro tikslo. Vardan to, kad padėti, kad būti vieninga jėga, kuri suvaldo ir nugali. Tad tik išgirdusi, kad medikams trūksta apsauginių kaukių pradėjau organizuoti jų siuvimą. Juk štai vien Vaikų ligoninėje dirba 500 darbuotojų, ką jau kalbėti apie kitas Klaipėdos ligonines. Sveikatos priežiūros įstaigose – mano kolegos, dėstytojai, kurie nuolat mumis rūpinasi, o dabar mes turime pasirūpinti jais“, – teigia slaugos antro kurso seniūnė, kaukių siuvimo iniciatorė Gabrielė Guogytė.

Studentė pasakojo, kad norinčiųjų prisidėti prie kaukių siuvimo gretos nuolat auga. Jau dabar dirba daugiau nei 40 siuvėjų. Siuva ir pačios studentės.

„Daugkartinio naudojimo apsaugines kaukes siuvame iš medvilnės, lino arba marlės, formuojami 6-8 sluoksniai. Labiausiai stinga medžiagos. Jei jos turėtume užtektinai, galėtume pasiūti tikrai daug kaukių. Visus kviečiu prisidėti: kai mūsų daug, mes galime viską! Jei kažkas turi atliekamos, lino ar medvilnės, gumelių arba juostelių susisiekite tel. 8 687 29699“, – jungtis kviečia iniciatyvos autorė.

Daugkartinio naudojimo apsauginių kaukių gamybą vykdo bei kuruoja antro kurso slaugos studentės Gabrielė Guogytė, Lijana Butkevičienė, Linita Navickienė, Erika Degutytė, Neringa Mikutienė, Lina Kanovė, Nijolė Bendikaitė, Ramunė Vilinauskienė, Rasa Krasauskė , Vilija Kalniutė, Gabija Batavičiūtė, Slaugos katedros vedėja Marija Truš bei laborantė Erika Butkutė.

Pirmosios pagamintos kaukės jau pasiekė Klaipėdos vaikų ligoninės personalą.

„Ši iniciatyva buvo netikėta ir reikalinga bei skatinanti vienytis, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Studentai daro labai reikšmingą darbą: jie padeda mums, medikams, turėti atsargų. Kurso seniūnė G. Guogytė nuolat atvažiuoja su kiekviena kauke. Ją pasimatuojame, pažiūrime, koks tinkamesnis modelis ar audinys. Kaukės atitinka higienos normas ir kitus reikalavimus. Dar viena graži studentų iniciatyva – jie rūpinasi priėmimo skyriuje dirbančiu personalu. Darbuotojams kas rytą atveža kavą. Džiugu, kad jauni žmonės imasi iniciatyvos. Labai didžiuojuosi savo studentais“, – teigia KU
Sveikatos fakulteto lektorė, Vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos vyr. slaugytoja Ingrida Šukienė.

„Aktyvūs studentai bei universiteto darbuotojai telkiasi ir realiais darbais prisideda prie kovos su pandemija. Tikiuosi, kad jų pavyzdžiu paseks dar daugiau žmonių. Stiprybė – mūsų vienybėje“, – teigia KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.


2020-03-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt