P0

Koronavirusas, Svarbu

Iš 17 naujų pirmadienio Covid-19 atvejų – keturi klaipėdietiški (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-23


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad pirmadienio 15 val. duomenimis, bendras patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius šalyje pasiekė 160. Per pirmadienį užfiksuota 17 naujų infekuotų asmenų.

4 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) laboratorijoje: 3 kontaktiniai (dviejų iš jų kontaktas atsektas), vienas atvejis įvežtinis iš Vokietijos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie keturis atvejus dar ryte buvo skelbęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Trys sergantys lieka KUL, vienas – gydosi savarankiškai, laikydamasis visų griežto karantino ir gydymosi reikalavimų. Svarbi žinia, kad šį kartą – tai viena gydytoja iš KUL akių lygų gydymo skyriaus (to paties, kuriame ir buvo fiksuota grėsmė prieš keletą dienų), kaip jau ir buvo minėta anksčiau, esančio visiškai kitame nei priimamasis bei Infekcinių ligų skyriai. Taip pat šiandien jau išsiaiškinta, kad COVID-19 į KUL atkeliavo iš išorės, nes panašu, kad tai buvo vienos tame skyriuje dirbančios darbuotojos vyras, grįžęs iš užsienio, kas šiąnakt ir buvo patvirtinta ir identifikuota”, – savo „Facebook” paskyroje rašė meras.

KUL vyr. gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad dėl koronavirusu susirgusios Akių ligų skyriaus gydytojos šiuo metu iš viso izoliuoti 25 žmonės.

5 atvejai nustatyti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas – iš Meksikos, vienas atvejis – kontaktinis. Du atvejai nustatyti Vilniaus mobiliajame punkte, informacija dėl jų dar tikslinama.

7 atvejai nustatyti Santaros klinikų laboratorijoje. Iš jų 2 atvejai įvežtiniai: po vieną iš Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos. 5 atvejai kontaktiniai, tarp jų – vienas medikas iš Šeškinės poliklinikos.

Vienas atvejis nustatytas Kauno klinikų laboratorijoje, mėginys gautas iš Kauno mobiliojo punkto, informacija tikslinama.

Dėl visų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.


2020-03-23

2 komentarai “Iš 17 naujų pirmadienio Covid-19 atvejų – keturi klaipėdietiški”

  1. Gerb. Klaipėdos mere! Jūs elgiatės labai neatsakingai. Jums gerb. Veryga sakė kad skelbtumet karantiną tiems kas gryzta į Lietuvą. O Jus leidot pasielgti labai neatsakingai ir paleido visus pasklisti po miestą ir nešioti užkratą. Įdomu! Ką jūs galvojat taip darydamas? Juk žinot kad jiems nusiplauti į karantiną. O mes esame priversti laikyti vaikus namie, nes baisu uzsikresti nuo parvykeliu. Visi slankioja laisvai po prekybcentris. Kada Mere Grubliauskas bus tvarka mūsų mieste?

  2. Daugiau siuskit keltų lėktuvų tiems lietuviškiems pabėgėliams kad daugiau ligų parvežtu.jei taip labai gerai buvo tai ko į lietuvele bėga atgal

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt