P0

Koronavirusas, Svarbu

Išsiaiškinta: COVID-19 į KUL atkeliavo per medikės sutuoktinį

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-03-23


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmadienio rytą pateikė naujausią informaciją apie naujus koronaviruso atvejus Klaipėdoje. Jis informavo ir apie tai, koks galėjo būti pirminis COVID-19 užsikrėtusių Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) medikų užkrato šaltinis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Dar nauji 4 patvirtinti atvejai, trys sergantys lieka KUL, vienas – gydosi savarankiškai, laikydamasis visų griežto karantino ir gydymosi reikalavimų. Svarbi žinia, kad šį kartą – tai viena gydytoja iš KUL akių ligų gydymo skyriaus (to paties, kuriame ir buvo fiksuota grėsmė prieš keletą dienų), kaip jau ir buvo minėta anksčiau, esančio visiškai kitame nei priimamasis bei Infekcinių ligų skyriai.

Taip pat šiandien jau išsiaiškinta, kad COVID-19 į KUL atkeliavo iš išorės, nes, panašu, kad tai buvo vienos tame skyriuje dirbančios darbuotojos vyras, grįžęs iš užsienio, kas šiąnakt ir buvo patvirtinta ir identifikuota.

Laikantis pačių griežčiausių saugumo reikalavimų KUL vadovybė šiandien jau izoliavo 20 tame skyriuje dirbusių gydytojų bei pagalbinio personalo. Svarbu ir tai, kad nepasitvirtino įvairūs gandai apie kitų skyrių vedėjų, gydytojų bei personalo infekcijų atvejus. Viso šiai dienai KUL gydosi 20 koronavirusu užkrėstų žmonių. Tokia informacija šiai minutei“, – savo socialinio tinklo savo paskyroje pirmadienio rytą paskelbė V. Grubliauskas.

KUL vadovas Vinsas Janušonis BNS teigė, kad nustatyti ir pacientai, su kuriais kontaktavo koronavirusu užsikrėtusi medikė.

„Jų labai nedaug, bet ten jau Visuomenės sveikatos centras žiūrės“, – teigė ligoninės vyriausiasis gydytojas.

Nuo pirmadienio Klaipėdoje taip pat turėtų būti intensyviau tiriama dėl koronaviruso. „Atvira Klaipėda“ rašė, jog sekmadienį Vilniaus oro uoste nusileidus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orlaiviui C-27J „Spartan“, pargabenusiam iš Belgijos į Lietuvą koronaviruso tyrimams reikalingus 5000 reagentų. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, sekmadienio vakarą pargabenti reagentai nedelsiant bus paskirstyti pagrindinėms laboratorijoms, tarp jų – ir Klaipėdai.

Spaudos konferencijos metu taip pat informuota, kad Lietuvą artimiausiomis dienomis turėtų pasiekti greitieji testai. Jų esą iš Europos gamintojų užsakyta apie pusė milijono vienetų.


  2020-03-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt