P0

Miestas, Svarbu

Sakurų parkui Klaipėdoje – keturi pasiūlymai (7)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-03-25


Keturios bendrovės varžosi dėl galimybės Klaipėdoje įrengti Sakurų parką. Jei planų ir finansinių pajėgumų neteks perdėlioti dėl koronaviruso krizės, naujas parkas uostamiestyje atsiras po trejų metų.

Sakurų parko vizualizacija.

„Atvira Klaipėda“ rašė, jog vasario antroje pusėje buvo paskelbtas rangos konkursas įrengti Sakurų parką Klaipėdoje.

„Buvo gauti keturi pasiūlymai, vokai atplėšti, toliau vykdomos viešųjų pirkimų procedūros, dabar tikrinama ir vertinama dalyvių kvalifikacija“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Ji pabrėžė, jog labai tikėtina, kad iš tų keturių pasiūlymų tikrai pavyks išsirinkti vieną, atitinkantį visus reikalavimus ir neviršijanti projekto sąmatos, kuri siekia apie 1,1 mln. eurų.

Paklausta, ar įtakos naujo parko atsiradimui gali turėti visą pasaulį, o sykiu ir Klaipėdą apimanti koronaviruso krizė, po kurios, akivaizdu, bus ir finansinių sunkumų, I.. Šakalienė tikino, jog kol kas sunku prognozuoti.

„Gali būti, kad teks atsisakyti kai kurių projektų, mažinti apimtis. Nežinia, kaip toliau reikalai pasisuks. Kol kas dirbame įprastai, visos procedūros vyksta visiems suplanuotiems darbams. Jei vėliau dėl tos ekstremalios situacijos kažkas keisis, tai bus ir atitinkami sprendimai“, – teigė I. Šakalienė.

Šių metų biudžete Sakurų parko įrengimui numatyta 110,7 tūkst. eurų, kitais metais – 500 tūkst. eurų, o 2022 metais – 526 tūkst eurų.

Sakurų parko įrengimo darbai planuojami trejiems metams, nes projektui ES parama nebus naudojama, planuojamos tik savivaldybės biudžeto lėšos.

Sakurų parkas bus įrengtas teritorijoje tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios Apaštalų bažnyčios (ties Taikos prospekto ir Naikupės gatvės sankryža).

Sakurų parko vizualizacija.

Parke numatoma pasodinti apie 50 sakurų – dviejų rūšių, rožiniais žiedais žydinčių. Kadangi Klaipėda pasižymi aukštu gruntinio vandens lygiu, o šie augalai drėgmės nemėgsta, sakurų sodinimui bus suformuojamos kalvos.

Parke taip pat numatoma sodinti kalnines juodąsias pušis, azalijas, rododendrus ir kitus augalus. Sklype esantys dideli vertingi medžiai (karpotasis beržas, platanalapis klevas, baltasis gluosnis, paprastasis lazdynas ir kiti) būtų išsaugomi.

Čia numatoma suformuoti ir penkialapio sakuros žiedo formos tvenkinį. Jo centre turėtų būti įrengta salelė su japoniška pušimi ir tradiciniam japoniškam sodui būdingu akmeniniu žibintu. Šalia tvenkinio planuojama poilsio aikštelė su suolų ir lauko akmenų kompozicija. Sala su poilsio aikštele būtų apjungiama mediniais tilteliais.

Šiaurės vakariniame sklypo kampe numatoma suformuoti kalvą, po kuria būtų įrengtas tualetas. Esamų takų vietose numatomi iš plokščių akmenų ir sutvirtintos smulkių akmenėlių dangos nutiesti takai.

Poilsio zonos parke bus įrengtos aplink sakurų medelius bei planuojamo tvenkinio šiaurinėje pusėje.

Lygiagrečiai Naikupės gatvės numatomos dviračių stovėjimo vietos. Šalia planuojamų dviračių ir pėsčiųjų takų bus įrengtos vaikų žaidimo aikštelės su specialia danga ir įrenginiais, skirtais įvairioms amžiaus grupėms.

Šalia tvenkinio planuojami mediniai suolai savo forma ir konstrukcija primenantys japoniško sodo „zigzaginį“ lieptelį.

Ties pagrindiniu patekimo keliu į parką, o jis bus iš Taikos prospekto, numatoma įrengti tradicinius japonų „torri“ vartus.

Visą parko teritoriją ketinama apšviesti. Pagrindinių takų apšvietimui siūlomi modernaus stiliaus LED stulpiniai parko šviestuvai. Papildomai numatomi LED žemės prožektoriai sakurų medelių apšvietimui iš apačios. Prožektorių šviesos spektras esą turėtų paryškinti rausvą sakurų žiedlapių spalvą.

Naujasis Sakurų parkas bus maždaug hektaro dydžio.

„Sakurų parkas nėra pigus projektas, tačiau žiūrint iš kitos pusės, bus sutvarkyta daugiau nei hektaro dydžio teritorija. Kai parkas bus įrengtas, jis tikrai taps traukos objektu visiems klaipėdiečiams, o to rajono gyventojams tai bus didžiulė dovana. Parke bus galima ir pasivaikščioti, ir pasėdėti, veiklos jame – per akis, nes ir tvenkiniai, ir takai, ir vaikų žaidimų aikštelės. Nors parkas ir vadinsis Sakurų, tačiau jos nėra esminis akcentas, jų bus tik mažas gabalėlis. Tai tikrai labai geras projektas ir tikiuosi, kad jis neįstrigs“, – reziumavo I. Šakalienė.


2020-03-25

7 komentarai “Sakurų parkui Klaipėdoje – keturi pasiūlymai”

  1. O kodėl gi ne, labai džiaugiuosi ir tikiuosi sulaukti, o pasivaikščioję pikti žmonės tokiam parke, manau taps ramesni ir geresni viens kitam 😊

  2. Kaukes ir aparatura ligoninem supirkti. O iž likusius ąžuolų giraitę pasodint. Ir vandens fontaną. – tada kai pinigu medikams netruks ir žmonėms pavojus negrės. Tiesa prieš tą parką tvarkant- žolynuose mokyklos dar ir pamatai nesudeti, o tauralaukio gatviu tvarkymas jau 20 metu kaip kitiem metam atidedamas

  3. Nesuprantu to pižoniško, snobiško, o gal ir lietuviško- buduliško Japonijos imitavimo. Labai tiks prie buduliškų “bumčikų” ant viso garso, nuo ko tikras japonas turbūt nualptų.

    • Nepatinka neziurek ir neik ten. Kam savu burbulus leist i ora?

  4. 5-tas pasiūlymas: sutvarkyti vandens telkinį, veją ir pasodinti dar keletą lietuviškų medžių. Sąmata – 100 tūkst. Ir nevadinti to skveriuko parku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt