P0

Miestas, Svarbu

Karantinas – puiki priedanga smardintojams? (12)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-03-26


Visoje šalyje paskelbtas karantinas gerokai pristabdė kitas gyvenimo sritis, daugelis buvusių įprastų veiklų koronaviruso pandemijos metu tapo nebe tokios svarbios, o kai kurios šios nelaimės fone atrodo net nebereikšmingos.

Tačiau šiomis dienomis socialiniuose tinkluose pasirodė pietinės Klaipėdos miesto dalies gyventojų pranešimai, jog vėl jaučiama nuo Dumpių pusės sklindanti smarvė. Gyventojai spėlioja, jog būtent koronaviruso pandemija gali būti puiki priedanga šioje vietoje valymo įrenginius turinčių įmonių smardintojams.

Šios galimybės neatmeta ir Klaipėdos miesto tarybos narė, aktyvi kovotoja prieš taršą Ligita Girskienė.

Koronavirusas nustelbė ir metų pradžioje kilusį „Grigeo Klaipėda” taršos skandalą. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Aš irgi taip galvoju, gyvenimas juk tęsiasi, o problemos, kurios buvo, išlieka”, – sakė ji.

Anot L. Girskienės, šiomis dienomis kaip tik suėjo vienas iš bendrovės „Klaipėdos vanduo” įsipareigojimų uždengti vadinamuosius gravitacinius tankintuvus, kuriuose saugomas dumblas.

„Ši priemonė turėjo sumažinti smarvę, bet ji vėl jaučiama. Smarvė periodiškai buvo jaučiama nuolat, net ir žiemą, kai oro temperatūra būdavo apie plius 8, o šiomis dienomis smarve vėl ėmė skųstis ne tik Rimkų, bet ir Jūrininkų pr., Bandužių g. gyventojai. Aš pati kažkurią dieną atpažinau „Brandos” kvapą. Mačiau net vieną pranešimą iš Laukininkų gatvės”, – sakė ji.

Kadangi šiuo metu nėra galimybės atlikti kontrolės, kaip įmonės laikosi prisiimtų įsipareigojimų diegti kvapų mažinimo programas, L. Girskienės nuomone, miesto valdžia turėtų bent raštu užklausti įmones, kas yra padaryta šioje srityje.

„Mes buvome suplanavę po kovo 18-os eiti į tas įmones ir pasižiūrėti patys, bet kadangi dabar karantinas, tai reikia išlaukti”, – sakė L. Girskienė. Ją neramina ir nežinia dėl to, ar šiuo metu toliau veikia Klaipėdos savivaldybės iniciatyva telefonu registruoti visus gyventojų pranešimus dėl kvapų.

Vykdo įsipareigojimus

Tuo metu „Klaipėdos vandens” atstovas spaudai Arūnas Liubinavičius teigė, jog įmonė savo įsipareigojimus vykdo – iki tol buvusios atviros dumblo talpos, vadinamieji gravitaciniai tankintuvai, jau yra uždengti, kaip ir numatyta įmonės kvapų mažinimo programoje.

Ortakis į biofiltrą. AB „Klaipėdos vanduo” nuotr.

„Iš atvirų nuotekų rezervuarų sklidęs nemalonaus kvapo oras dabar surenkamas, ozonuojamas ir uždara ortakių sistema priverstinai nukreipiamas į nuotekų valyklos biofiltrą”, – sakė jis.

Neilgai trukus „Klaipėdos vanduo” išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame teigiama, jog Dumpiuose esančioje AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje nuo kovo 18 dienos pradėjo veikti dar viena kvapų mažinimo priemonė – uždengti trys gravitaciniai dumblo tankintuvai.

„Gravitaciniai tankintuvai iki šiol buvo ta vieta, kur kvapas buvo pats intensyviausias, mat priėmimo kameroje kvapus suvaldėme jau anksčiau, kai užsandarinome pastatą, įrengėme biofiltrą su oro surinkimo ir kvapų neutralizavimo ozonu sistemomis“, – pranešime cituojamas įmonės nuotekų departamento vadovas Algimantas Jagnieškus.

Uždengti rezervuarai. AB „Klaipėdos vanduo” nuotr.
Biofiltras. AB „Klaipėdos vanduo” nuotr.
Gravitacinis tankintuvas. AB „Klaipėdos vanduo” nuotr.

Jame taip pat teigiama, jog pagal turimus Nacionalinės visuomenės sveikatos centro laboratorijos tyrimų duomenis kvapo koncentracija iš „Klaipėdos vandens“ nuotekų valyklos teritorijos neviršija leistinų normų.

„Tačiau bendrovė, atsižvelgdama į visuomenės bei Klaipėdos miesto savivaldybės prašymus, ir toliau nuosekliai investuos į kvapų mažinimo priemones”, – rašoma pranešime.

Skelbiama, jog trijų 12 metrų skersmens rezervuarų uždengimas bei oro surinkimo ir valymo sistemos įrengimas bendrovei kainavo 117 tūkstančių eurų, o technologinius sprendimus šiam projektui sukūrė UAB „AirPlus1 Lithuanica”.


  2020-03-26

  12 komentarai “Karantinas – puiki priedanga smardintojams?”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.58.45.76)

   Vakar smarve nuo pat ryto,deklaruoja, kad nebeturi sklisti smarvė, bet deja, pradedam nebetiket niekuom.

  2. AvatarW (IP: 90.131.43.64)

   Aš pastebėjau, kad smarvė atsiranda kai vėjas pučia nuo LEZ, tai būna aštrus degėsių kvapas tarytum kas kokias baldines plokštes kurentu, su juo auga ir kietųjų daleliu tarša tai rodo ir AA stotelė Šilutės pl. Manau kad šaltinis arba LEZ arba šalia jo Šilutės pl. Nuosavų namų čia nėra, tik pramoniniai objektai su mažais ir dideliais kaminais, tiems kas nežino kietosios dalelės tai tokios labai mažos dulkės, kurių prisikvepavus taip paprastai neiškosesi, jos sudaro palankią terpę, virusams bei bakterijomis.

  3. AvatarInga (IP: 84.15.189.77)

   Taikos pr vakare smarvė jaučiu jau savaitę

  4. AvatarIš Bandužių (IP: 90.131.46.28)

   Tikrai tai. Bandužių rajone smirda

  5. AvatarAušra Z. (IP: 78.57.234.54)

   Baisus dvokas jau trys vakarai mus kankina, šį vakarą vėl pradeda smirdėti. Kaip reikia ištverti karantiną namuose, kai net kvėpuoti nebegalima , panašus į degėsius kvapas veržiasi per langus.

  6. AvatarKl (IP: 90.131.35.67)

   Kelios dienos ir debreceno gatvėj jautėsi mazuto smarvė. Ir tai vyksta apie 23:00 val.

  7. Avatarklaipėdietė (IP: 86.100.172.247)

   vakar 20,30 užtemdė juodi debesys Laukininkų gatvę,vakaras buvo žvaigždėtas,nei žvaigždžių,nei ko….beliko,net uždarius orlaides,buvo neįmanoma būti patalpose,po kiek laiko liko tik aštrus kvapas,gal degėsius primenantis.Tai kartojasi jau kokius 3 vakarus,tik niekaip nesupratome iš kur,kol savo akimis nepamatėme minėto momento.Miegoti buvo sunku.Žodžiu,dviguba-,,korona,

  8. AvatarKokiu telefono Nr. Skambinti (IP: 90.131.46.224)

   Vakar smirdėjo Raryžiaus kkmynos jr Sausio 15 g. Smindėjo nuo 16 val iki 6 ryto

  9. AvatarNa va (IP: 83.176.205.203)

   Va ir paaiškėjo, kas tik liežuviu mala, o kas realius darbus daro.

  10. AvatarVidute (IP: 90.131.47.144)

   Karantinas tikrai puiki uzdanga tersejams: juk koronos seselyje ju daroma tarsa gamtai tampa nepastebima ir nematoma arba tik maza problemele didzio viruso kontekste. Giriu zurnaliste uz tai, kad butent dabar kelia sias problemas!

  11. AvatarDanutė (IP: 78.57.193.166)

   Na ir pasisekė teršejams bei smardintojams. Turbūt užpirko mišias už savo sėkmę.Tikėkimės, kad tai ką jie padarė nebus užmiršta.

  12. AvatarPusys (IP: 193.219.187.105)

   Rodos sugriuvo visų pergalingi šūkiai, kaip Girskienė sukovojusi buvo su smarve, ir kaip miestas nieko nedarė. Panašu, kad smarvė ir toliau bus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt