P0

Koronavirusas, Svarbu

600 keltuose paimtų mėginių dar neištirti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-27


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas penktadienio vakare informavo, kad per šią dieną buvo patikrinti ne tik visi trijų atvykusių keltų keleiviai, bet ir beveik visi viešbučiuose laikinai izoliuoti žmonės.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šeštadienį, anot mero, mėginiai bus paimti likusiai mažai grupei laukiančiųjų ir tie, kurie turi sąlygas saugiai ir griežtai saviizoliacijai, galės išvykti į tokias vietas.

„Tokiai spartai kol kas pilna apimtimi nėra pasiruošusios mėginius tiriančios laboratorijos Lietuvoje, nes vien 600 mėginių, paimtų Klaipėdoje (laivuose) dar tebėra saugiai saugomi, tačiau saugojimo laikas gana ribotas. Tikimės, kad SAM ras sprendimą ir kažkuri laboratorija priims šiuos mėginius ir ištirs juos kuo greičiau, nes KUL laboratorija jau kurį laiką dirba 24/7, 100% pajėgumu. Geroji žinia yra ir ta, kad pagaliau Klaipėdą pasiekė galingasis tyrimų aparatas, leisiantis tirti iki 1000 mėginių per parą, tačiau kiek truks pajungimo ir paleidimo darbai, atsakyti gali tik specialistai”, – savo „Facebook” profilyje rašė V. Grubliauskas.

Pasak jo, šeštadienį į Klaipėdą atplauks keturi keltai, bet jau juose jau bus tikrinami tik identifikuojamus simptomus turintys keleiviai.

Tuo metu Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas penktadienio vakarą pranešė apie 11 koronaviruso atvejį šioje savivaldybėje. Jis buvo nustatytas asmeniui, kuriam prieš kurį laiką paimtas mėginys buvo paimtas mobiliajame koronaviruso patikros punkte Klaipėdoje.

„Žmogus iš savo namų išvežtas į ligoninę. Šiuo metu sveikatos specialistai jau pradėjo tyrimą, kokius kontaktus ir su kuo turėjo šis asmuo. Kadangi pacientas išgabentas iš vieno Gargždų daugiabučio, čia įsijungia mūsų saugumo protokolai. Jau dabar į vietą vyksta įmonė, kuri atliks visos laiptinės dezinfekciją. Policijos pareigūnai įspėja gyventojus apie atliekamą dezinfekciją”, – savo „Facebook” profilyje rašė B. Markauskas.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, penktadienio vakare buvo  patvirtinta dar 13 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Tarp užsikrėtusiųjų – vienas medikas, užsikrėtęs kontaktiniu būdu. Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 358 ligos atvejai. Šeštadienio rytą pranešta, kad jau yra patvirtinti 382 COVID-19 atvejai.


  2020-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt