P0

Kultūra

Paaiškėjo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ platformų koordinatoriai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-27


Nors oficialiai Klaipėda Europos jaunimo sostine (EJS2021) taps tik 2021 metais, tačiau pasiruošimo darbai veikloms jau vyksta ir įgauna vis didesnį pagreitį.

Pranešama, jog paaiškėjo septynios ne pelno siekiančios įstaigos, atsakingos už aštuonių platformų koordinavimą.

Atsakomybę už ambicingo jaunimo sostinės projekto administravimą, koordinavimą, vertinimą prisiėmė VšĮ „Klaipėdos šventės”, į pagalbą pasikvietusi aktyviai visame pasirengimo tapti Europos jaunimo sostine etape dalyvavusią VšĮ „Amicus Certus”. Šios įstaigos drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe vietos, nacionaliniais, tarptautiniais partneriais yra atsakingi už projekto EJS2021 įgyvendinimą.

Organizatorių nuotr.

„Klaipėdos šventės” ir „Amicus Certus” sudarė programą pagal jaunimo identifikuotus iššūkius, kuri bus vystoma trimis kryptimis – „Veik“, „Kur“, „Atskleisk“ ­– ir Horizontaliomis platformomis.

„Veik“ kryptis pasidalija į platformas „Dialogai“ ir „Solidarumas“, „Kurk“ kryptis – į  „Lyderystę“ ir „Kūrybingumą“ „Atskleisk“ kryptis – į „Šiaurę–Pietus“ ir „Spalvas“. Pastarajai krypčiai taip pat priklauso ir platforma „Erdvės“, kuri vis dar laukia savo koordinatoriaus. Paraišką platformos koordinavimui teikti galima iki 2020 metų balandžio 10 dienos (daugiau informacijos – čia).  Horizontalios platformos pasidalija į „Jungtis“ ir „Potencialą.

Motyvuoti „laivo įgulos” nariai

Už dviejų horizontalių platformų „Jungtys“ ir „Potencialas“ koordinavimą atsakinga įstaiga „Amicus Certus“ padėjo projektui EJS2021 žengti pirmuosius žingsnius.

„Išgirdome įvairių jaunimo grupių poreikių, girdėjome ir linksmų ir liūdnų patirčių, klausėme, ko reikia, kad Klaipėda taptų atviru, bendradarbiaujančiu, jaunimui draugišku miestu. Mes norime parodyti, kad drauge su tais, kurie buvo kartu kandidatavimo laikotarpiu ir su ateinančiais naujais kolegomis galime perplaukti vandenyną ir įrodyti, jog verta rinktis Klaipėdą“, – pranešime cituojama viešosios įstaigos vadovė, #chooseklaipeda ambasadorė Greta Tautavičiūtė.

Kultūros straipsnių vidus

„Lyderystės“ platformą tvirtai į savo rankas paėmė Lietuvos verslo kolegija. Ilgą laiką dirbanti su įvairiais jaunimo verslumo skatinimo projektais, taip pat ir šios platformos projekto vadovė Indrė Razbadauskaitė–Venskė sako, kad išgirdusi apie šią platformą drauge su komanda suprato, jog tai – ypatingai reikalingas inkaras Klaipėdos regiono ir visos Lietuvos jaunimui. Komandos siekis yra motyvuoti ir įgalinti jaunimą, kad kiekvienas tobulintų savo lyderystės ir verslumo įgūdžius bei kurtų verslus, dalintųsi savo patirtimi su kitais.

Įveiklinti jaunimą sieks platformos „Solidarumas“ koordinatorius Asmenybės ugdymo ir kultūros centras. Šios įstaigos atstovė Živilė Šilingienė pastebi, kad didžioji dalis suaugusiųjų gąsdina jaunuolius ir formuoja bauginančios ateities vaizdus, vietoje to, kad skatintų juos tapti sąmoningais ir atsakingais piliečiais.

„Mes viliamės, kad mūsų dalyvavimas EJS2021 projekte padės jaunimui atsikratyti baimių klysti ir paskatins siekti šviesos ir naudingų permainų. Iš tiesų mes čia turime tokias galimybes, tik niekaip jų neišnaudojame. Dabar naudosime ir dalinsimės jomis su Klaipėda“, – apie lūkesčius projektui kalbėjo Ž. Šilingienė.

VšĮ „Lietuviškos šventės” užsidegė tapti EJS2021 „laivo įgulos” dalimi ir platformos „Spalvos“ koordinatore. Įmonės atstovė Aistė Vitkevičiūtė nestokoja entuziazmo ir tiki savo miestu bei jaunimu. Ji įsitikinusi, kad Klaipėdoje yra dar daug neatskleisto jaunimo potencialo ir tik bendromis jėgomis galima keisti Klaipėdą bei siekti, kad miestas taptų tikru jaunimo uostu.

Išskirtinių Klaipėdos miesto renginių organizatorė, trisdešimt metų gyvuojanti dėl miesto gyventojų ir atvykstančiųjų į miestą svečių „Klaipėdos šventė” neatsitiktinai pasirinko koordinuoti platformą „Kūrybiškumas“ , mat įstaigos veikla taip pat susijusi su kūrybiškumu. Greta Meškauskienė teigia, kad labai svarbu išpildyti kandidatavimo metu duotą pažadą jaunimui ir Europai, jog Klaipėda būtų atviras, bendradarbiaujantis ir draugiškas jaunimui miestas.

Koordinatoriams – ambicingi tikslai

Šiemet platformos „Solidarumas” koordinatorius vykdys susitikimus, keldama klausimą jaunimui „Ką man reiškia mano miestas? Ko čia pasigendu? Kaip matau jį ateityje?” Pasak Ž. Šilingienės, aktyvūs susitikimai su jaunimu – tai galimybė sudominti ir pagalba pasijausti svarbiu savame mieste.

Tarp kitų veiklų rudenį platforma „Solidarumas” pat yra nusimačiusi kontaktų mugę jaunimui ir organizacijoms, mokykloms, tarptautinės savanorystės ir solidarumo festivalio atidarymo renginį, krepšinio rungtynes neįgaliųjų vežimėliuose bei kino festivalį.

Kad pasiektų didžiausią rezultatą, Asmenybės ugdymo ir kultūros centras suvienys jėgas su Jūrų muziejumi, LCC Tarptautiniu universitetu, LPF Dvasinės pagalbos jaunimui centru, Neįgaliųjų centru „Lakštutė”, „Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacija”, Neformaliuoju jaunimo judėjimu „Fridays for future”, Klaipėdos bendrojo lavinimo ir profesinėmis mokyklomis, jaunimo organizacijomis, universitetu bei kolegijomis.

Ne mažiau svarbi misija patikėta platformos „Šiaurė–Pietūs“ koordinatorei – Socialinių mokslų kolegijai. Viena iš įstaigos numatomų veiklų – 2020 m. spalio-lapkričio mėnesiais kartu su Transparency International Lietuvos skyriumi ir Ievos Simonaitytės biblioteka organizuojama „Špargalkių“ (paruoštukių) paroda.

„Šia paroda siekiame ne palaikyti nusirašinėjimą, o skatinti akademinį sąžiningumą bei paskatinti daugiau mokyklų įsitraukti į Transparency International Lietuvos skyriaus suburtą „Sąžiningumo mokyklų tinklą“, kuris puoselėja sąžiningumo ir skaidrumo vertybes. Taip pat tikime, kad ši veikla paskatins jaunimą pademonstruoti savo išradingumą, sumanumą, išmonę bei pamąstyti apie savo mokymosi būdus“, – apie veiklą pasakojo Socialinių mokslų kolegijos projektų vadybos centro vadovė Donata Dulkė.

Klaipėdos universiteto atstovai, kuruojantys platformą „Dialogai“, vieną iš spragų jaunimo edukacijoje mato tai, jog mieste trūksta veiklų, padedančių suvokti vykstančius politinius procesus ir įsitraukti į socialinį, pilietinį miesto gyvenimą, todėl leisis į misiją „Padarykime Klaipėdą vėl didžią – apie politiką paprastai“. Rugsėjį vyks politinio raštingumo, viešojo kalbėjimo, kūno kalbos mokymai. Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje organizuojamas politinių debatų ciklą, kuriame tikimasi aktyvaus mokinių ir studentų dalyvavimo. Šio politinio sezono kulminacija taps „Klaipėdos mero ir tarybos rinkimų simuliacija“.

Projektui „Padarykime Klaipėdą vėl didžią – apie politiką paprastai“ išvysti dienos šviesą padės Klaipėdos liberalaus jaunimo organizacija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos licėjus, Klaipėdos Vydūno gimnazija, Klaipėdos bendruomenių asociacija, užsienio partneriai iš Suomijos, Latvijos, Švedijos ir kiti.

„Kūrybiškumo“ platformos koordinatorė sako, kad platformos pavadinimas (angl. „Out of the box“) kalba pats už save. Komanda yra pasiryžusi išeiti iš savo komforto zonos rėmų ir leisti jaunimui būti varomąja projekto įgyvendinimo jėga.

Platformos koordinatorės planuose – organizuoti kūrybines dirbtuves „Pasiimk dalelę Klaipėdos ” – dvejos iš jų vyks renginių „Jūros šventės“ ir „Europiados“ metu. Taip pat rudenį kvies susitikti Inovacijų laboratorijoje.

Platformų „Jungtys“ ir „Potencialas“ koordinatorius „Amicus Certus sieks, kad jaunimo politika būtų pastebima, potencialas pilnai atskleistas, o į Europos jaunimo sostinės įgyvendinimą įsitrauktų įvairūs partneriai – jaunimo organizacijos, neformalios jaunimo grupės, su jaunimu dirbančios organizacijos, verslo atstovai, politikai ir kitos suinteresuotos šalys. Bus siekiama užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Euroregion Baltic (ERB), Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC), Jaunimo reikalų departamentu, Europos jaunimo forumu, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, „Klaipėdos regiono“ asociacija, Kaunas 2022 atstovais ir kitomis organizacijomis.

Klaipėda tapo pirmuoju miestu, kuriam suteiktas Europos jaunimo sostinės titulas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos ir šiaurės Europos regione. Susivieniję akademinės įstaigos, verslas, politikai, kultūros ir meno aktyvistai įvairiomis iniciatyvomis skatins jaunimą kurti tokią Klaipėdą, kurią jie norėtų rinktis, kurioje būtų gera gyventi, kurti, dirbti ir visada sugrįžti.


  2020-03-27

  Vienas komentaras apie “Paaiškėjo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ platformų koordinatoriai”

  1. AvatarKosmonautai (IP: 90.131.37.23)

   Kad tik jūsų lozungų ir pinigų virusas neapkramtytų…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt