P0

Regionas

Kretingiškiai dėl COVID-19 pradėjo „raganų medžioklę”? (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-03-29


Kretingos gyventojai savaitgalį savo socialiniuose tinkluose masiškai ėmė dalintis bei vieni kitiems siuntinėti žinutes apie esą užsikrėtusius vieno prekybos tinklo Kretingoje darbuotojus. Vieni griežtai reikalauja uždaryti parduotuvę, kiti – net skelbti užsikrėtusiųjų sąrašus su jų adresais bei bendravusiųjų kontaktais ir pan.

Į tai netruko sureaguoti Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, patvirtinęs, jog šioje parduotuvėje dirbusiam apsaugos darbuotojui buvo nustatytas koronavirusas.

„Tačiau parduotuvėje paskutinį kartą jis dirbo kovo 19 dieną! Duomenų, kad dar kuriam nors parduotuvės darbuotojui būtų nustatytas koronavirusas – nėra!” – savo feisbuko paskyroje rašo meras. Jis teigia kalbėjęsis su minėtos parduotuvės atstovais, kurie esą patikino, jog visi jos darbuotojai jaučiasi gerai, o minėtas apsaugos darbuotojas turėjo mažai kontaktų tiek su kitais darbuotojais, tiek su klientais.

„Deja, bet už šią paviešintą informaciją tiek man, tiek kitiems atsakingiems asmenims gali grėsti ir rimta atsakomybė, nes pagal ją galima gana lengvai atsekti konkretaus žmogaus tapatybę. Bet, panašu, kad kito kelio šiandien ir neturėjau, norint nors kiek numalšinti kilusią paniką”, – rašo A. Kalnius.

Kartu jis sutinka, jog iš tikrųjų COVID- 19 virusas Lietuvoje jau yra gana plačiai paplitęs bei vis daugiau registruojama užsikrėtusiųjų nuo vietinių gyventojų. Tad, jo teigimu, nė vienas nebegalime žinoti, ar patys nesame viruso nešiotojais, „o vienintelis būdas apsisaugoti – tik griežtas karantinas”.

„Tad nuoširdžiai prašau, prieš užsiimant „raganų medžiokle”, galimai melagingos informacijos skleidimu (kurios pastaruoju metu yra apstu ir realu, kad tik daugės) pirmiau pagalvokime, kad, jei neduok Dieve, virusas neaplenktų mūsų ar mūsų artimųjų, ar norėtumėme, kad apie tai visa detali informacija pasklistų sms žinutėmis, pranešimais FB ir žiniasklaidoje???? Būkime sąmoningi!”- rajono ir miesto gyventojus laikytis rimties ragina meras.

Pirmoji panikos banga Kretingoje kilo po to, kai buvo paskelbta apie vieną iš pirmųjų įvežtinio užsikrėtimo atvejų Lietuvoje – iš Danijos grįžusį 22 metų vaikiną, kuris į Kretingą iš Vilniaus parvyko visuomeniniu transportu, prieš tai sostinėje dar spėjęs apsilankyti ir keliose viešose vietose.


2020-03-29

Vienas komentaras apie “Kretingiškiai dėl COVID-19 pradėjo „raganų medžioklę”?”

  1. Apie kokią raganų medžioklę, Palmira? Žmonėms neramu, jie tik aiškinasi. Jei būtų iškart gavę oficialią info, turbūt nebūtų vieni kitiems (ir man) žinučių siuntinėję su klausimu: ar tikrai? Ar tikrai Lidle? Kodėl Lidlui leista dirbti toliau, kai tokiais atvejais ligoninių skyrius uždaro? Juk visi suprantam, kad nuo šio viruso niekas nesam apsaugotas, nežinia, kuris krisim ryt ar poryt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt