P0

Uostas ir jūra

Į uostą veš ukrainietiškus kukūruzus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-31


Įmonių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ krovinių vežimo bendrovė „LG Cargo“ skelbia, kad kartu su partneriais kasmet perveš apie 500 tūkst. tonų kukurūzų iš Ukrainos į Klaipėdos uostą.

Tai numatantį trišalį ketinimų memorandumą pasirašė „LG Cargo“, „Imlitex Holdings“ ir Ukrainos bendrovė „Urchim“.

Kukūruzai bus gabenami į „Begos“ terminalą.

Numatoma, jog pirmasis krovinys iškeliaus dar pirmąjį šių metų pusmetį.

„Jau daug metų „Imlitex Holdings“ veikia kaip virtualus žaliavų tiekimo tiltas tarp Ukrainos ir Baltijos šalių pramonės įmonių. Tikime, kad šis logistinis projektas sukurs vertes ne tik Klaipėdos uostui, bet ir Ukrainos žemės produkcijos eksportuotojams, kurie augant derliaus apimtims nuolat susiduria su logistikos iššūkiais per Juodosios jūros uostus“, – pranešime spaudai cituojamas „Imlitex Holdings“ valdybos pirmininkas Vygandas Blandis.

Traukinių sąstatai į Lietuvą keliaus iš Ukrainos per Baltarusiją, o pervežimus užsienio valstybėse vykdys šių šalių geležinkelių bendrovės. Esant poreikiui, „Imlitex Holdings“ išsinuomos 250 vagonų.

Lietuvoje nuo pasienio Kenos geležinkelio stotyje krovinių sąstatą perims „LG Cargo“ ir jį pristatys į Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ terminalą.


  2020-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt