Klaipėdos centre – išskirtinai ryškus biurų ir butų pastatas (21)

Svarbu, Verslas
Virginija Spurytė
2020-03-31

Greta sutvarkyto skvero, skirto pagerbti tremtinius, stovintį 1915 m. datuojamą pastatą-sandėlį (S. Daukanto g. 11) numatoma rekonstruoti ir jame įrengti administracines patalpas bei butus.

Projektuotojų vizualizacija

Jau parengti šio pastato-sandėlio rekonstravimo į administracinės paskirties pastatą projektiniai pasiūlymai. Balandžio 1-ąją buvo numatytas jų svarstymas su visuomene, tačiau jis atšauktas bent tol, kol baigsis karantinas.Projektinius pasiūlymus parengė bendrovė „Danės projektai“, o užsakovas – pastatą ir 14 arų sklypą nuo pernai rugsėjo valdanti 2019 m. jokių pajamų neturėjusi bendrovė „Simonsita“, kurią lygiomis dalimis valdo UAB „Embelija“ (kontrolinio akcijų paketo savininkas Raimondas Butkus) ir UAB „Danės projektai“ (lygiomis dalimis valdo Linas Slausgalvis ir Valentinas Lucenko).

„S. Daukanto g. 11 esantis pastatas bus rekonstruojamas. Mes jo negriausime, paliksime jo struktūrą, tik planuojame perdaryti kai kurias vietas, pakeisti fasadą. Žodžiu, atnaujinti taip, kad atitiktų šių dienų supratimą, prikelti normaliam naudojimui“, – teigė projekto vadovas Valentinas Lucenko.

Numatoma, jog rekonstruotas pastatas bus trijų aukštų su cokoliu, o visas jo aukštis neviršys 15 metrų. Planuojama, jog cokoliniame ir pirmajame aukštuose bus įrengtos administracinės patalpos, o kituose dviejuose – butai, kurių numatoma 14. Bendras pastato plotas bus 1698,23 kv. m.

Projektuotojų vizualizacija

„Pastato architektūra išreiškiama modernios architektūros principais. Numatomi dideli langai – nuo grindų iki lubų. Fasado medžiagiškumas parenkamas „taurus“ ir ilgaamžis, t.y. natūralios medžiagos – vario (Patina) panelės ir cokoliniame aukšte bei esamam pastatui – keraminės apdailos plytelės. Langai mediniai, kaustyti aliuminiu. Administracinėse patalpose langai – aliuminiai. Spalviniu pastato sprendiniu siekiama pagyvinti esamą teritoriją, bei prisiderinti prie esamo skvero. Pastato tūrinis kompozinis sprendimas darniai įsilies į esamą aplinką. Funkcinis pastato zonavimas suprojektuotas taip, kad būtų patogų vykdyti veiklą, bei būtų patogu gyventi“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

V. Lucenko tikino, jog toks projektas Klaipėdoje yra išskirtinis.

„Tokio projekto Klaipėdoje nelabai matau, retai pasitaiko, tad norisi jį padaryti ilgaamžį ir vertingą. Todėl naudojame taurias medžiagas, kurios būtų ilgaamžės. Tai – varis ir klinkerio plytelės cokoliniame aukšte. Senamiestyje yra pastatų, kur panaudotas varis. Pavyzdžiui, Turgaus g. 37 kompleksas, Pievų Take yra toks pastatas. Bet vario savybė yra ta, jog po 70 metų visi pastatai bus žali, nes varis natūraliai oksiduojasi. Mes iškart norime tą spalvą tokią išgauti, aplinką pagyvinti, nes teismo pastatas toks niūrokas, o ir prie to skvero norisi prisiderinti natūralia spalva. Tad varis ir suteiks pastatui gyvybingumo, duos ryškumo, žaismingumo, jis pagyvins tą vietą, suteiks jai energijos. Mes projektuojame, kad pastato fasadui iškart būtų naudojamas tas pasendintas varis. Jis turi ir atskirą pavadinimą – tai varis Patina. Po 70 metų jis spalvos tikrai nepakeis, nes suteikiama 300 metų garantija“, – aiškino V. Lucenko.

Prie rekonstruojamo pastato, jam priklausančio sklypo ribose projektuojamos 24 vietos statyti automobilius – būtent tiek, kiek reikia pagal teisės aktus.

Projektuotojų vizualizacija

„Mūsų visuomenėje yra susidariusi negera praktika, kai kiekvienas išsiperka savo vietą. Kai tai įvyksta, dažnai tos vietos būna tuščios, o nėra kur statyti automobilio. Pats matau, jog senamiestyje yra kelios teritorijos, kur žmonės išsiperka butus, pavyzdžiui, dirba užsienyje ir čia nusiperka butą kaip investiciją. Bet jame negyvena, o turi dvi vietas automobiliams rezervavę, jos visą laiką yra tuščios, o kiti neturi kur automobilių statyti. Štai tokia praktika iškreipia automobilių vietų skaičiavimą. Mūsų atveju juk bus administracinės patalpos, o jos veikia tik darbo metu, gyventojai namo grįžta po darbo valandų. Tad manau, jog vietų statyti automobilius yra pakankamai, klausimas tik toks, kaip jos bus administruojamos. Mano nuomone, ne automobilių vietų trūkumas yra problema, o tai, kokia yra tvarka. Juk gali būti ir 100 vietų, bet jei visos jos rezervuotos, tai vis tiek nebus kur statyti automobilio“, – kalbėjo V. Lucenko.

Paklaustas, kada esamas pastatas-sandėlys gali būti pradėtas rekonstruoti, pašnekovas patikino, jog apie terminus dabar tikrai neverta kalbėti.

„Kalbėti apie statybos pradžią neverta, nes visiškai nežinoma situacija su karantinu. Antra – projektiniai pasiūlymai yra tik pati projektavimo pradžia ir dar neaišku, kaip viskas bus iki statybos leidimo“, – teigė V. Lucenko.

Balandžio 1-ąją buvo planuota projektinius pasiūlymus viešai pristatyti visuomenei ir išgirsti vertinimus bei pastabas. Tačiau toks viešas svarstymas yra atšauktas.

Projektuotojų vizualizacija

„Iš Architektų rūmų gavome išaiškinimą Aplinkos ministerijos, kad negalima organizuoti susibūrimų. Arba juos reikia daryti nuotoliniu būdu. Nelabai įsivaizduoju, kaip tai daryti, nes tokios praktikos nėra, kad vieši svarstymai vyktų internetu. Be to, reikia prieš penkias dienas informuoti visuomenę. Tad turbūt lauksime, kol pasibaigs karantinas ir tada padarysime tą viešą svarstymą. Realus susitikimas yra geriau nei nuotolinis, nes taip galima geriau išdiskutuoti klausimus, susirenka suinteresuota visuomenė. Tad mes palauksime. Aišku, gaila laiko, niekam nėra malonus toks laukimas, bet sveikata visiems svarbesnė“, – pabrėžė V. Lucenko.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (21):

Atsakymas į “Klaipėdos centre – išskirtinai ryškus biurų ir butų pastatas”: 21

 1. Mindaugas (Husky) parašė:

  Ežys turėtų merui subinę badyti,o čia gaunasi,kad laižo ?
  Viskas aišku,kieno tas „laikraštukas”…

 2. Armani parašė:

  Jeigu statot tas dezes architekturines miesto centre tai bent jau neskarda varine apkalkit o stiklini pastatata darykit. Nes paziurejus i tuos sedevrus kaip Manto namai ar Lujos namai ar salia Manto 8 berods nu siaubas o ne architektura ir jus cia skardine deze dar pastatysit, tas dezes statykit Dragunuose ar miegamuose rajuonuose. Pasimokikit is Pievu tako 8 vienas geriausiu projektu Klaipedoij nejaugi neimanoma kazka panasaus statyt nu patys gi Klaipedieciai kam sud….a malti toki…

  • Armaniui parašė:

   Čia rimtai!!? Pievu tako 8? :)) hmm.. kas per liaudis

  • Armani parašė:

   O kas blogai su pievu 8 ? Ka cia geriau pastate per 30 metu KD gal ar pries tai isvardintus ?Jus turbut is danges projektai tai jums ta deze gal ir tobula pelno atzvilgiu, bet kaip architektura skardine nu ka as zinau gal savo nama apsikalkit taip…jei leis ta nesamone statyt miesto architekta reik keist…

 3. Armani parašė:

  Su parkingu taip ir nesupratau kaip jie cia administruos ? Teks uz nuoma moket ? Jei isipirkti negalim. Ar teks mustis del vietos kaip miegamam rajone kas pirmas pastatys…

 4. Kostia parašė:

  Gerai.aš.pažiūrėjau. ten.projektas.nepatvirtinta. .o.jau.ten.vyksta.darbai.ir.labai.greitai.nežiūrint. net.kad.konovirusas.labai.greit.

 5. Kostia parašė:

  O.gal.žinote.ką. statys.vingio.gatvėje. prie.Rimi. parduotuvės. Vietos. Prudelio.kur.gyveno.paukščiai.

 6. Kuk parašė:

  Labai gerai kad Klaipėdos meras tvarkosi. Miestas tikrai zymei pasikeitė. Prieš penkiolika metų miestas buvo kur kas skurdesnis, o dabar žydi gelytes, išpuošti skverai, visur suoliukai palei Danės upės krantinė. Visas miestas juda, visur statybos, renovacija keičia miesto veidą. Manau kad gera miesto valdžios mintis pasodinti sakuru parką. Bus žmonėms kur pailsėti, su šeima ir vaikučiais. Meras labai daug pastangų deda į miesto grąžinimą. Džiugu, gyvename tikrai nuostabu gyvenimą, tik pakentekime ir neniurzgekime. Baigsis pandemija, suprasi, ko kas vertas! ?

 7. Anonimas parašė:

  Tas atvejis kai norisi kuo papraščiau ir pigiau. Dežutė, kurią nori išskirti iš kitų, tai sugalvojo pasirinkti neskoningą spalvą. Bus pernelyg akis badantis pastatas, kuris neįsipaišo į teritoriją.

 8. Scarface parašė:

  Matėm, žinom. Nojau, reikia būti realistu, Klaipėda ne Amsterdamas ir ne Hamburgas. Tačiau net jų akivaizdoje Klaipėdoje už tuos pinigus kuriuos stato, yra visai neblogai.

  • Nojus parašė:

   Bet tik neblogai, apie jokį ryškumą, išskirtinumą kalbos negalėtų būti. Miesto centre reikalavimai architektūrai turi būti aukštesni, juolab, kad ir butai- savininkų keliolika, sugalvojus taip greit neperstatysi.

  • Scarface parašė:

   Kas sakė, kad apie jokį ryškumą, išskirtinumą kalbos negalėtų būti ?
   O ką reiktų statyti miesto centre ? Kokie tamstos aukšti reikalavimai architektūrai turi būti ?
   Net tame Varlamovo filme yra daug daug nuobodžių nieko neišsiskiriančių „dežių”

  • Nojus parašė:

   Pavarinta žalia dėžė gali pretenduoti į išvis kokią nors kritiką? Nemanau.

 9. Nojus parašė:

  Na tikrai kad ryškus 😀 Gal naujų statinių nestatomame mieste ir ryškus, bet ar gali ši visiškai niekuo neišsiskirianti dėžė vadintis išskirtine!? Žaliuojantis varis? Truputį palyginkime su Olandijoj įsivaizduojama architektūra (rekomenduoju žiūrėt iki galo):
  https://www.youtube.com/watch?v=EpQ6WcARe0c&list=LLfOSTm03ZJEFi4uZG2zWikQ&index=2&t=0s

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Valdžios pradėta kova Labrenciškėje tęsis 

Beveik 9000 mokesčių mokėtojų eurų pirmoje instancijoje prakišusi Klaipėdos savivaldybė eina va bank ir toliau bando įrodyti savo tiesą ginče ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Verslas

Tauralaukyje statys prekybos centrą su gydymo paskirties patalpomis

Projektuotojų vizualizacija Teritorijoje prie Pajūrio ir Akmenų gatvių, Tauralaukio kvartale, Klaipėdoje, projektuojamas dviejų aukštų su antstatu prekybos paskirties pastatas su ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Labrenciškės sklypo istorija: savivaldybei - beveik 9000 eurų sąskaita

Dabartinių Klaipėdos valdančiųjų pagimdytoje byloje, kurios epicentre buvo visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje, miesto valdžiai teko nuryti karčią piliulę.  Pirmos instancijos ...
2024-03-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This