P0

Regionas

Atkurtam Palangos orkestrui – 20

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-01


Balandžio 1-ąją Palangos orkestras atkūrimo 20-metį

Palanga nuo seno garsėja pučiamųjų muzikos tradicijomis – orkestro atliekamos melodijos kurorte skamba jau daugiau nei prieš šimtmetį. Palangos miesto pučiamųjų instrumentų orkestras „Palangos Orkestras“ muzikuoja nuo 1953 m. Pirmasis vadovas – Augustas Juška (1953-1968). Per šį laikotarpį surengta daugybė koncertų, dalyvauta įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie Palangos Orkestrą pasklidęs ir už Lietuvos ribų.

Garsėjęs koncertinių programų kokybe bei įvairove, reprezentavęs Palangos miestą, orkestras nuolat siekė pabrėžti kūrybinį potencialą, bendradarbiavo su žinomais instrumentalistais, dainininkais ir dirigentais. Tačiau 1968 m. dėl lėšų stygiaus muzikinė veikla buvo nutraukta.

1978 m. naujuoju orkestro vadovu paskirtas Romualdas Petraitis, 1979 m. prie orkestro suburta šokėjų grupė. 1992 m. dėl lėšų stygiaus orkestras vėl išformuotas, tačiau 2000 m. balandžio 1 d. trombonisto Vyganto Rekašiaus pakviesti muzikantai bendromis jėgomis atkūrė Palangos orkestrą. V. Rekašius tapo orkestro vadovu ir dirigentu.

Palangos orkestras nuo 2017 m. organizuoja Pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind“, kurio metu į Palangą suvažiuoja geriausi Lietuvos orkestrai bei išskirtinio meistriškumo svečiai iš užsienio, pučiamųjų muzikos garsais prisipildo Palangos aikštės bei skverai.

2019 m. festivalis pučiamųjų muzikos gerbėjus pradžiugino ir ypatingais svečiais – daugkartiniais Jungtinės Karalystės ir Europos čempionatų laureatais, muzikos interpretacijos meistrais „Cory Band“.


  2020-04-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt