P0

Kriminalai ir nelaimės

Už buvusios žmonos sekimą – 6500 eurų bauda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-02


Už tai, kad vyras savo buvusią žmoną sekė, įvairiose buto vietose įrengęs slaptas vaizdo kameras, Klaipėdos apylinkės teismas trečiadienį jam skyrė 6500 eurų baudą.

Pasak teismo pranešimo, nustatyta, jog M. J. buvusios žmonos buto svetainėje ir vonios kambaryje po svarstyklėmis paslėpė vaizdo ir garso fiksavimo įrenginius, kuriais neteisėtai slapta klausėsi, fiksavo ir rinko informaciją apie savo buvusią žmoną. Be to, jis į moters nešiojamą kompiuterį įdiegė šnipinėjimo programą.

Vyras savo kaltės nepripažino ir teigė, kad vaizdo stebėjimo kameras laidė esą norėdamas apsisaugoti nuo sutuoktinės melo bei susidorojimo su juo. Neva  be jokios priežasties daug kartų buvo kviesta policija, tad, norėdamas turėti įrodymus, jis ir įsigijo vaizdo stebėjimo kameras.

Teismas, išanalizavęs byloje esančius įrodymus, konstatavo dalinę M. J. kaltę.

Nors vyras teigė nerinkęs informacijos apie buvusią sutuoktinę, teismas pažymėjo, kad M. J., rinkdamas informaciją apie buvusios sutuoktinės judėjimą, asmenų, su kuriais ji bendrauja ratą, pažeidė jos teisę į privatų gyvenimą.

Moters teigimu, jos buvęs sutuoktinis sekimo įrenginius paslėpė ir jos rankinėje bei automobilyje, tačiau nukentėjusiosios ir kaltinamojo parodymai teismo posėdžių metu dėl šio epizodo buvo akivaizdžiai prieštaringi.

Teismas pažymėjo, jog pagal vieną iš nekaltumo prezumpcijos postulatų, visos abejonės, kurių jokiais būdais pašalinti neįmanoma, turi būti vertintinos kaltinamojo naudai, tas padaryta išvada, jog išnaudojus visas įrodinėjimo priemones bei galimybes, nebuvo surinkta neginčijamų įrodymų, patikimai patvirtinančių nusikalstamų veikų padarymą ir vyrą dėl šių kaltinimų išteisino.

Dėl kitų minėtų nusikalstamų veikų teismas vyrą pripažino kaltu dėl neteisėto privataus asmens gyvenimo duomenų rinkimo ir, subendrinęs bausmes, jam skyrė 6500 eurų dydžio baudą.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį apeliacine tvarka galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


2020-04-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt