P0

Koronavirusas

Klaipėdiečiai sukūrė mobiliąją programėlę karantinuojamiesiems stebėti (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-03


Uostamiesčio savivaldybė praneša, kad Klaipėdoje veikiančių informacinių technologijų įmonių specialistai pasiūlė būdą, kaip užtikrinti, kad izoliuoti žmonės laikytųsi karantino sąlygų.

Per savaitę jie sukūrė mobiliąją programėlę, kurią neatlygintinai pasiūlė išbandyti ir naudoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

wallpaperflare.com nuotr.

Mobilios programėlės tikslas – stebėti ir tikrinti karantinuojamų asmenų buvimo vietą. Analogišką priemonę plačiai naudoja kaimyninė Lenkija.

Kiekvienas, esantis karantine, telefonu gauna SMS žinutę su nuoroda, iš kur parsisiųsti programėlę, ir savo registracijos PIN kodą. Suvedus duomenis asmuo dar turi patvirtinti, kad sutinka pasidalinti savo buvimo vietos pozicija ir užfiksuoti savo buvimo vietą (namai, viešbutis ar kita karantino vieta). Dviejų šimtų metrų aplink šią vietą spinduliu sukuriamas leidžiamas judėjimo laukas, kurio ribų peržengti negalima.

Kontrolės sistema, anot kūrėjų, veikia labai paprastai: programa kas kiek laiko (atsitiktinis laiko tarpas) paprašo patikslinti savo buvimo vietą ir šią vietą užfiksuoja duomenų bazėje. Neįdiegus programėlės ar 2 kartus nepatikslinus savo buvimo vietos, apie pažeidimą pranešama atsakingoms institucijoms.

Programėlė, pavadinta „Lik namie“, pritaikyta visiems išmaniesiems telefonams su Android ar IOS operacine sistema.

Autoriai akcentavo, kad sistema saugo tik būtinąją informaciją, kad galėtų veikti, tad nerimauti dėl asmens duomenų apsaugos esą nėra pagrindo. Duomenys saugomi tik saugiame duomenų centre ir, pasibaigus karantinui, bus panaikinti.

Programėlė veikia tik numatytomis karantino dienomis.

Iš programėlės galima tiesiogiai susisiekti su pagalbos centru 1808.

Mobilioji programėlė „Lik namie“ penktadienį pristatyta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui. Jo nuomone, programėlė tikrai palengvintų darbą specialistams, dirbantiems su karantinuojamais žmonėmis.

Tačiau kol kas Klaipėdos miesto savivaldybė programėlės dar negali pradėti naudoti, nes, kaip teigia G. Neniškis, neturi prieigos prie karantinuojamų asmenų duomenų bazės. Visą informaciją valdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kuriam pavesta rūpintis karantinuojamais asmenimis.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Savivaldybė penktadienį kreipėsi į NVSC ragindama pradėti naudoti mobiliąją programėlę ne tik Klaipėdoje, bet ir kitose šalies savivaldybėse.

Kas yra programėlės kūrėjai savivaldybės pranešime nedetalizuojama.


2020-04-03

2 komentarai “Klaipėdiečiai sukūrė mobiliąją programėlę karantinuojamiesiems stebėti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt