P0

Miestas, Svarbu

Paviršinių nuotekų tinkle buvo ir naftos produktų

Avatar

Martynas Vainorius
2020-04-03


Klaipėdos apylinkės teismas išnagrinėjo bylą, kurios metu buvo ginčijamasi dėl išlaidų, atsiradusias keičiant Šilutės plente ir Mokyklos bei Tilžės gatvių seną paviršinių nuotekų tinklo trasą ir joje radus naftos produktų.

Nauji nuotekų tinklai čia buvo tiesiami AB „Klaipėdos vanduo” užsakymu. 2,544 mln. vertės darbus atliko UAB „Hidrostatyba” ir UAB „Uliksas”.

Darbų vykdomo metu tarp užsakovo ir rangovų kilo ginčas, dėl kurio „Klaipėdos vanduo” kreipėsi į teismą, prašydama iš „Hidrostatybos” priteisti 8396,14 Eur, 6 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos ir 189 Eur žyminį mokestį.

Pradėjus darbus paaiškėjo, jog visas I etapo paviršinių nuotekų tinklas užterštas naftos produktais. Tada „Klaipėdos vanduo” atliko tinklų apžiūrą ir paėmė nuotekų mėginius bei išpumpavo perteklinį vandenį iš kolektorių hidrodinaminėmis mašinomis ir siurbliais, o pasamdyti tiekėjai pašalino naftos produktus ir juos utilizavimo. Už tokius darbus pateikus sąskaitą „Hidrostatybai” ši apmokėjo tik 1544,46 Eur ir liko skolinga 8332,53 Eur.

Iškėlus bylą „Hidrostatyba” neneigė skolos, tik aiškino, jog atsiskaityti negalėjo dėl dėl sudėtingos finansinės padėties. Žinia, įmonė siekė, kad jai būtų iškelta restruktūrizavimo byla.

Klaipėdos apylinkės teismas visiškai patenkino vandentiekininkų ieškinį, tačiau konstatavo, kad palūkanos gali būti skaičiuojamos tik už laikotarpį iki vasario 1-osios, kai įsiteisėjo Klaipėdos apygardos teismo nutartis „Hidrostatybai” iškelti restruktūrizacijos bylą.


  2020-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt