P0

Miestas

Klaipėdoje nebelieka tekstilės atliekų surinkimo konteinerių (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-07


Klaipėdoje tekstilės surinkimo konteineriai įrengusi UAB „Dėvėdra“ informavo uostamiesčio Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją, kad nutraukia veiklą ir nuo antradienio susirinks bei išsiveš jai priklausančius konteinerius.

Pasitraukus privačiam šių atliekų tvarkytojui ir galiojant karantino sąlygoms dabar tekstilės atliekas neribotais kiekiais priima tik Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) didžiųjų atliekų aikštelės (Plieno g. 13, Tilžės g. 66A, Šiaurės per. 30).

Iki karantino be „Dėvėdros“ drabužius priimdavo ir globojamiems žmonėms tolimesniam naudojimui išdalindavo religinės organizacijos. Prekybos tinklo „H&M” parduotuvė Klaipėdoje taip pat nemokamai priimdavo nebereikalingus tekstilės gaminius ir naujiems pirkiniams suteikdavo nuolaidas.

Kaip tekstilės atliekos ateityje bus tvarkomos Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje paaiškės po to, kai naują tvarką reglamentuos ruošiami teisės aktai – šiemet rengiami valstybinis, regioninis ir savivaldybės atliekų tvarkymo planai.

Pagal Lietuvai privalomas Europos Sąjungos aplinkosaugos direktyvas drabužiai, užuolaidos ir kitos tekstilės atliekos turi būti rūšiuojamos. Tekstilė, panašiai kaip ir plastikas, gamtoje suyra lėtai, o kai kurios audinių rūšys, pavyzdžiui, sintetiniai pluoštai, ir visai nesuyra. Tad tekstilės surinkimo ir perdirbimo problema ne ką mažesnė, nei kitų plastiko ar pavojingų buities atliekų.


  2020-04-07

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje nebelieka tekstilės atliekų surinkimo konteinerių”

  1. AvatarJūratė (IP: 77.79.44.48)

   Jei rusiuoti atliekas ir tekstile yra privaloma, mokėkite alga uz musu darba, o ne apeliuokite i patriotiskumo jausmus gamtai. Arba mazinkite atlieku privaloma KRATC mokesti. Metu viska i viena siuksliadeze ir nieko niekada nerusiuosiu. Mano laikas yra mano pinigai. Jūsų bizniui dykai nedirbsiu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt