P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdoje – penki nauji susirgimai COVID-19, pasveiko keturi medikai (4)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-04-07


Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, per pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 37 nauji susirgimai COVID-19.

Iš jų penki diagnozuoti Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) laboratorijoje. Keturi teigiami mėginiai į ją buvo pristatyti iš mobiliojo tyrimų punkto.

Iš viso šiuo metu šalyje yra 880 šios ligos atvejų.

Antradienį popiet Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad nuo koronaviruso pasveiko dar keturi KUL medikai.

„Vienas – iš radiologijos, trys – iš neurochirurgijos skyrių, po papildomų tyrimų pripažinti kaip neužkrėsti COVID-19 virusu, tad statistika, kuri teikiama viešumoje ir kuria operuoja nuomones reiškiantys, vėl šiek tiek kinta į teigiamą pusę. Reagentai? Įranga? Kas dar? …Nuomonių vis dar yra visokių…“, – savo „Facebook” paskyroje rašo V. Grubliauskas.

„Jeigu meras paskelbė, matyt, žino, pasigyrė patys medikai po testo. Mes kai gauname testų duomenis, negauname iš karto tokios detalios informacijos. Jei įstaiga žino, pasakė, matyt, taip ir yra. Nedrįsčiau apie tai ginčytis”, – spaudos konferecijos metu sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad siekiant pagreitinti ėminių, paimtų mobiliuosiuose punktuose, ištyrimą, į laboratorijas jie bus išskirstomi atsižvelgus į šių pajėgumus – nukreipiami į mažiausiai tuo metu apkrautas. KUL laboratorijai priskirta tirti Telšių regiono mobiliojo punkto ėminius.

Taip pat pranešta, kad į laboratorijas atvežti ėminiai nuo šiol bus tiriami pagal nustatytą eiliškumą. Pirmiausia – ligoninėje gydomų pacientų, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, taip pat ligoninėje negulinčių, tačiau karščiuojančiųjų ir kitus simptomus jaučiančiųjų. Pagal požymius nustatyta dešimt eiliškumo prioritetų. Mėginių ėmėjai gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimtus mėginius įpareigoti pažymėti prioritetinės eilės numeriu ir su jau pažymėtu prioritetinės eilės numeriu juos siųsti į koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančias laboratorijas atskirose pakuotėse (dėžėse).


  2020-04-07

  4 komentarai “Klaipėdoje – penki nauji susirgimai COVID-19, pasveiko keturi medikai”

  1. Tiria tikrai ne mažai, bet po truputį jau mažėja tu sergančių. Juk visi žmonės neserga. O kai kas gal net nejaučia to viruso, kad turi. Pasveiksim, juk visi negali mirtį. 😊 Manau kad viskas po truputi stos į savo vėžes. 😊 Sveikatos visiems ir ištvermės! Ačiū medikams už Jų rūpestį!

  2. Kodėl KUL per parą ištiria tiek mažai ėminių? Gi turi naują įrangą, galinčią apdoroti iki 1000?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt