P0

Miestas, Svarbu

Savivaldybės nuomininkams – lengvatos dėl karantino (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-04-07


Klaipėdos miesto valdžia yra nusiteikusi suteikti patalpų nuomos mokesčio lengvatas tiems nuomininkams, kurie dėl karantino negali vykdyti veiklos.

„Oro grupės” nuotr.

Savivaldybės administracija siūlo leisti tokiems nuomoninkams karantino laikotarpio nuomos mokesčio mokėjimą išdėstyti per pusę metų nuo apribojimų pabaigos. Tačiau miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas antradienį vykusio nuotolinio posėdžio metu bendru sutarimu pasiūlė, kad mokesčio mokėjimas būtų pradedamas praėjus mėnesiui po karantino pabaigos. Toks siūlymas motyvuotas teiginiu esą verslas iškart nesugeneruos apyvartos.

Pasak savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, šiuo metu yra iš viso 46 miestui priklausančių patalpų nuomininkai, iš kurių per metus surenkama apie 200 000 eurų. Iš jų 16 jau pateikė prašymus dėl nuomos mokesčio atidėjimo ar lengvatų. Tai yra nuomininkai, kurių veikla patenka į šiuo metu ribojamų sąrašą – maitinimo, sveikatos priežiūros, poilsio, administracinės paslaugos. Šie nuomoninkai per mėnesį sumoka 9324 eurus.

Pasak E. Simokaičio, administracija konsultavusi ir su kitų savivaldybių kolegomis, kaip jie ketina elgtis tokiais atvejais ir sprendimai esą rengiami įvairūs.

Galutinį sprendimą priims šį ketvirtadienį į pirmą nuotolinį posėdį susirinksianti miesto Taryba.


2020-04-07

2 komentarai “Savivaldybės nuomininkams – lengvatos dėl karantino”

  1. Atleiskit, kad komentaras ne į temą, bet žiūrėdamas į nuotrauką, norisi pasiūlyti vietoj nuimtos ant šio namo buvusios reklamos, tapusios vos ne miesto vizitine kortele sugalvoti kažkokį mažosios architektūros elementą, tapsiantį miesto simboliu. Turime daug kūrybiškų žmonių, įsitikinęs, kokią mintį mestels.

  2. Teisingas sprendimas tik toks, kol karantinas jokių patalpų nuomos mokesčio ėmimo ir dar vieną mėnesį , pasibaigus karantinui. Tikėtina, kad Taryba tokį sprendimą ir priims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt