P0

Kultūra

Virtuali Dano Aleksos paroda „Kanados viza“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-07


Prisitaikant prie naujųjų gyvenimo sąlygų, galerija „si:said“ pristato virtualią Dano Aleksos parodą „Kanados viza“.

Menininkas buvo pakviestas dalyvauti viename projekte Kanadoje. Prieš vykstant į kelionę, jis nuosekliai ištyrinėjo informaciją apie Jelounaifo miestą. Tačiau dėl Covid-19 viruso pandemijos planuota kelionė neįvyko.

Surinkta informacija ir neįgyvendintos kelionės patirtis tapo akstinu šiai parodai atsirasti.

D. Aleksa persvarsto virtualumą, kaip šiandienos situacija keičia ar praplečia virtualumo ribas. Menininkas svarsto, ar vien fizinis dalyvavimas užtikrina autentiškumo pojūtį. Iš anksto surinkta informacija apie geografinę vietovę tarsi suprojektuoja galimus įspūdžius.

„Iš kitos pusės „gyva patirtis“ persikėlus iš dabarties dimensijos į būtąjį laiką ims blėsti, o  susidariusias spragas užpildys vaizduotėje, kurią vėlgi maitina tas pats informacijos srautas, gimę dariniai”, ‒ sako D. Aleksa. Virtualią parodą galima aplankyti čia.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Apie autorių

D. Aleksos kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, konkreti vieta ir laikas. Menininkas paskutinių kelerių metų kūryboje dažnai gvildena (savo) socialinio statuso, tapatumo platesne prasme klausimus. Jo kūriniuose dažnai klausiama „kas aš esu“ apskritai ir „kas (n)esu“ socialinėje ir/ar institucinėje meno sistemoje. Savo buvimą tarpdisciplininiu menininku autorius įvardina tarpine būsena, kai esi ne tik tarp disciplinų, bet tarp savęs ir meno, tarp savęs ir buities, tarp buities ir meno, tarp visuomenės ir savęs, tampi stebėtoju ir tai vadini menu.

Kultūros straipsnių vidus

D. Aleksa (g. 1971) – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas. 1997-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo skulptūros specialybę. Parodose dalyvauja ir rengia personalines parodas nuo 1997 m. 2012-aisiais metais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Gyvena ir kuria Vilniuje.


2020-04-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt