P0

Politikų tribūna

Liberalų sąjūdžio frakcijos pareiškimas dėl KUL veiklos vertinimo (3)

Saulius Budinas, Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas
2020-04-08


Vadovaujantis LR sveikatos priežiūros įstaigos įstatymo 33 straipsniu, buvo sudaryta Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) stebėtojų taryba, į kurią nuo 2019 m. liepos mėn. buvo deleguoti du Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai – Vaida Žvikienė ir Arūnas Barbšys.

Pasikeitus įstatymui, nuo 2020 metų vasario 1 d. jie buvo atšaukti ir buvo sudaryta naujos sudėties stebėtojų taryba, apie kurios sudėtį nėra informacijos nei KUL, nei savivaldybės tinklapiuose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vadovaujantis LR sveikatos priežiūros įstaigos įstatymo 43 straipsniu, Asmens sveikatos priežiūros viešosios įstaigose veiklos organizavimo lygiu sudaroma stebėtojų taryba. Stebėtojų tarybos prievolė yra analizuoti įstaigos administracijos veiklą, išklausyti įstaigos administracijos parengtą metinės veiklos ataskaitą ir skelbti ją visuomenei bei siūlyti steigėjui skatinti įstaigos administracijos vadovą ar skirti jam drausmines nuobaudas. Stebėtojų tarybos susirinkimai šaukiami ne rečiau kaip du kartus per metus.

Nors pirmieji signalai apie problemas KUL miesto tarybą pasiekė dar 2019 m. gruodžio mėnesį, iki šiol jokia stebėtojų tarybos pozicija šios įstaigos steigėjui – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai – nebuvo pateikta.

Manome, kad dėl šiuo metu susidariusios sudėtingos situacijos atsakomybė tenka ne tik KUL vadovybei, bet ir buvusiai, ir esamai stebėtojų tarybai.

Šiuo metu svarbiausias klausimas visuomenėje yra ne politikavimas, o visuomenės sveikata ir įstaigos veiklos atsinaujinimas, siekiant kaip įmanoma greičiau stabilizuoti šios Klaipėdos sveikatos priežiūros institucijos veiklą ir nuraminti aistras.

Tačiau atsakomybė taip pat turi būti nustatyta. Ir nustatyta objektyviai ir bešališkai. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba turi gauti visų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įvykusių komisijų išvadas ir, jas įvertinusi, priimti konkrečius sprendimus.


  2020-04-08

  3 komentarai “Liberalų sąjūdžio frakcijos pareiškimas dėl KUL veiklos vertinimo”

  1. AvatarXxx (IP: 85.232.128.51)

   Toks jausmas kad klaipeda tai lietuvos autonomija, nei prezidento, nei ministru nuomones cia neegzistuoja.

  2. Avatarnu bet fainiai (IP: 86.100.161.157)

   stebėtojai tai politikai buvo ir nieko nematė, net vicemeras Barbšys, tai ko Kaveckis taip drąskosi? gal tegul paklausia partiečio.

  3. AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

   Gaunasi, kad miesto valdžia, jaučiasi, kaip Dievo užantyje. Ką nori, tą ir daro. Kam čia stebėtojų taryba, meras – visas stebėtojų tarybas atstoja.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt