P0

Koronavirusas

Į neišvengiamas savaitgalio keliones – su dokumentais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-09


Policija pranešė, kad savaitgaliui stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų vykdymą. Iš viso šalyje dirbs daugiau nei 3000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų.

Policija praneša, jog naudos ir viešai nematomas technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

„Policija pasirengusi užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi ir kontroliuoti asmenų judėjimą tarp savivaldybių, tačiau tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata. Tiems, kam dėl rimtos priežasties bus būtinybė nuvažiuoti į kitą savivaldybę, kartu su partneriais pasistengsime sudaryti tinkamas sąlygas“, – pranešime spaudai cituojamas policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (mobiliajame telefone, plančetėje ir pan.). Asmenims, kurie neturės dokumentų, teks įrodyti, kad jie turi atitinkamą pagrindą važiuoti į kitos savivaldybės teritoriją, todėl jiems teks užtrukti ilgiau bendraujant su pareigūnais.

Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet taip pat patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus. Jie dalins ir apsaugines kaukes – Sveikatos apsaugos ministerija tam skyrė 120 tūkst. vienetų.

Policijos pareigūnams viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti savivaldybių, policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai. Kartu dirbs ir karo policija bei Šaulių sąjungos nariai.

„Jei žmonėms kils klausimų, specialiai visą šventinį savaitgalį dirbs policijos informacijos centras, kuris teiks žmonėms visą būtiną informaciją. Jei žmonėms būtina vykti ir jie turi klausimų, raginame pasiskambinti mūsų specialistams policijos informacijos telefonu 8700 60 000, susirinkti visą būtiną informaciją, kad galėtų ramiai leistis į kelionę“, – kviečia policijos vadovas.

Nuo balandžio 3 d. policija surašė beveik 550 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų.


  2020-04-09

  Vienas komentaras apie “Į neišvengiamas savaitgalio keliones – su dokumentais”

  1. AvatarVytautas (IP: 90.135.241.219)

   Gėda! Propaganda ne tik kad nesibaigia bet dargi stiprinama. Ar jau tuoj reikės dujokaukes nešioti?!
   O gal ir giluminio naro kostiumą apsimauti?!
   Dar toli iki komendanto valandos, kuomet įgys teisę nušauti absurdiškų taisyklių nesilaikytojus?!
   Šuniui antsnukio nededu, o pats su juo vaikščioti turiu?!
   Skvernelis turbūt džiūgauja versdamas mūsų šalį policine valstybe.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt