P0

Miestas, Svarbu

Vaikų globos namai „Smiltelė“ taps istorija (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-04-14


Klaipėdos vaikų globos namai „Smiltelė“ per kelis mėnesius bus likviduoti, tačiau patalpos neliks tuščios – jose jau suplanuota nauja veikla.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai antradienį pritarė, jog vaikų globos namai „Smiltelė“ būtų likviduoti iki šių metų spalio. Galutinį žodį dėl likvidavimo dar turi tarti miesto Taryba.

Atlaisvintose patalpose numatoma įsteigti naują Vaikų dienos centrą bei išplėsti neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ pagalbos į namus paslaugas. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Audronė Liesytė priminė, jog dar nuo 2015 m. Lietuvoje įgyvendinama stacionarių socialinės globos įstaigų pertvarka, atsisakant vaikų globos namų, vaikus apgyvendinant bendruomeniniuose vaikų globos namuose – butuose ar kotedžuose po 8 vaikus. Nuo šių metų pradžios be tėvų globos likusiems vaikams ilgalaikė socialinė globa nebegali būti naujai pradėta teikti vaikų globos namuose.

Klaipėdos vaikų globos namai „Rytas“ taip pačiais 2015 metais buvo įtraukti į atrinktų pertvarkai stacionarių socialinės globos įstaigų sąrašą, todėl prie jų jau yra įsteigti 5 bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose gyvena po 8 vaikus.

Gegužę numatyta įrengti dar vieną butą 8 vaikams. Jame planuojama apgyvendinti 8 vaikus, šiuo metu gyvenančius vaikų globos namuose „Smiltelė“.

„Šiuo metu „Smiltelėje“ ir gyvena tik aštuoni vaikai. Juos apgyvendinus naujuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose, vaikų „Smiltelėje“ nebeliks, todėl įstaiga ir yra likviduojama“, – teigė A. Liesytė.

Komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas teiravosi, ar darbo neteks ir „Smiltelės“ vaikų globos namų darbuotojai.

„Jie apie visą šį procesą žinojo jau ne vienerius metus. Palaipsniui mažėjant vaikų, mažėjo ir etatų. Dabar įstaigoje yra 12 darbuotojų. Kai kurie jų yra pensinio amžiaus, kai kurie ūkio dalies darbuotojai, kai kuriems bus pasiūlyta pereiti dirbti į „Ryto“ globos namus. Visiems darbuotojams, jei jie norės, bus pasiūlytas kitas darbas kitose savivaldybės biudžetinėse įstaigose“, – tikino A. Liesytė.

„Smiltelės“ vaikų globos namų likvidatore bus paskirta įstaigos direktorė Vilma Bakševičienė.

Numatoma, jog atlaisvintose patalpose, kurios yra Smiltelės g. 14, veiks dvi įstaigos. Šiose patalpose numatoma įsteigti naują dienos centrą, skirtą vaikams, patiriantiems socialinę riziką.

Taip pat planuojama, jog bus išplėstos neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ pagalbos į namus ir globos asmens namuose paslaugos, kurios šiuo metu yra teikiamos Smiltelės g. 14 patalpose. Nurodoma, jog eilės gauti šias paslaugas laukia net 223 neįgalūs ar senyvo amžiaus asmenys.


2020-04-14

Vienas komentaras apie “Vaikų globos namai „Smiltelė“ taps istorija”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt