P0

Kultūra

KKKC Parodų rūmuose – virtualios kelionės ir kitos smagybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-16


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmus karantinas dėl koronaviruso pandemijos užklupo praėjus vos dviem savaitėms po naujųjų parodų pristatymo. Už rūmų sienų liko įkalintos klaipėdiečio tapytojo Virginijaus Viningo retrospektyvinė paroda „Trys dešimtmečiai“ ir jaunųjų menininkių jungtinė paroda „Ar tu ateisi?“.

Tačiau net ir tokiomis sąlygomis šias parodas įmanoma apžiūrėti, tiesa, savaip. Kaip ir dauguma šalies kultūros įstaigų, KKKC prisitaikė prie šiandienos iššūkių ir savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę – socialinio tinklo „Facebook“ KKKC paskyrą.

„Sveiki, aš esu Rūta”, – feisbuke paskelbtame videoįraše sveikinasi KKKC Parodų rūmų edukatorė Rūta Petniūnaitė ir kviečia į nuotolinę ekskursiją po Virginijaus Viningo tapybos parodą „Trys dešimtmečiai”. Virtualios kelionės metu Rūta ne tik apžvelgia ekspoziciją, bet ir sujungia ekskursiją su edukacija, skirta meno pažinimui.

Videogidą po Virginijaus Viningo parodą galima rasti čia.

KKKC žada, kad netrukus R. Petniūnaitė pakvies virtualiai pasižvalgyti ir po keturių jaunų menininkių grupinę parodą „Ar ji ateina?” – ekskursijoje edukatorė ne tik pristatys parodoje eksponuojamus objektus ir instaliacijas, bet ir plačiau paanalizuos performanso meną.

Nenuobodžiai pažinčiai su menu skirtos ir KKKC paskyros rubrikos „Meno spėlionės“ ar „Menometras“, sukurtos karantino laikotarpiui. Jose kas kelios dienos atnaujinamos užduotys susietos su menininkų kūryba ar meno žanrais. Rūta šias vizualias užduotis kuria, pritaikiusi savo edukacinių užsiėmimų patirtį. Pavyzdžiui, viena iš „Menometro“ užduočių kviečia trumpai pažinčiai su dviem „-izmais“ – ekspresionizmu ir siurrealizmu.

Kultūros straipsnių vidus

Meno srovėms iliustruoti pasirinkti dviejų tapytojų – Virginijaus Viningo ir Šarūno Saukos autoportretai, kartu galima išgirsti daugiau informacijos apie šias sroves bei menininkų kūrybą, o sekant įkeltas nuorodas – surasti anksčiau publikuotus tekstus apie jų parodas.

Yra ir užduotis susitapatinti, „pasimatuoti“ savo būseną renkantis iš keleto pateiktų kūrinių. Iš pažiūros paprastos ir smagios užduotys skirtos ne tik praskaidrinti niūrią šių dienų atmosferą, bet ir lengvai, tarsi žaidžiant, susipažinti su ryškiausiais pasaulinio meno istorijos pavyzdžiais. Virtualieji lankytojai, teisingai atsakę į klausimus ar atlikę užduotis, gali laimėti prizų ir tapti garbingais Kultūringo karantino klubo nariais. Visi nugalėtojai bus laukiami KKKC Parodų rūmuose karantinui pasibaigus.


2020-04-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt