P0

Koronavirusas, Svarbu

Darbo inspekcija išvadas apie KUL perdavė STT (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-04-20


Visas tris Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) profesines sąjungas pasiekė Darbo inspekcijos raštas, kuriame informuojama apie šioje įstaigoje balandį atlikto patikrinimo rezultatus.

Jo metu aiškintasi, ar buvo užtikrinamos darbuotojų saugos ir sveikatos garantijos, galiojančios paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino metu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atlikto patikrinimo metu nustatyta, kad VšĮ Klaipėdos universitetines ligonines darbdavį atstovaujantis asmuo, vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, būdamas atsakingu už įmones veiklos organizavimą, neužtikrino įmonėje tvarkos darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais ir pažeidė darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus. <…> Informuojame Jus, kad patikrinimo metu surinkta medžiaga ir patikrinimo išvados bus perduotos nagrinėti pagal kompetenciją Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybai, kurioje organizuojamas ikiteisminis tyrimas”, – rašoma inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjo Vytauto Ročio pasirašytame rašte.

Jame taip pat informuojama, kad balandžio 16 d. duomenimis, asmeninių apsaugos priemonių bei dezinfekcinių priemonių ligoninėje jau pakanka.

„Norime atkreipti dėmesį, kad net ir itin sudėtingoje padėtyje svarbu nepamiršti teisinių darbo santykių reguliavimo, esama situacija neatleidžia darbdavio nuo darbo įstatymų vykdymo. Todėl darbdavio pareiga užtikrinti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais išlieka. Darbdaviui nesudarius saugių darbo sąlygų, darbuotojas turi teisę atsisakyti dirbti”, – rašo inspekcija.

Inspekcija prašo, kad su tokia jos išvada ir informacija apie galimybę kreiptis į STT būtų supažindinti visi profesinių sąjungų nariai bei ligoninės darbuotojai.


  2020-04-20

  3 komentarai “Darbo inspekcija išvadas apie KUL perdavė STT”

  1. AvatarAlgis (IP: 193.219.187.89)

   Kas vyksta Klaipėdos Hospise, labai panašu, kad visi šios aferos galai veda pas V. Janušonį, matomai pagrindinis akcininkas būtent šis asmuo. Kad gauti leidimą slaugai vienai lovai- tai gali gauti tokį leidimą tik labai artimas žmogus. Tai turėtu išsiaiškinti STT.

  2. Avatarmere, kur Jūs? (IP: 78.62.147.40)

   KU ligoninėje įdarbinami labai reikalingi žmonės. Nesvarbu, kad jie pensininkai, bet ponui Vincui buvęs ilgametis Visuomenės sveikatos centro vadovas ponas Pilypavičius duoda svarbų postą. Įdomu, kad niekas kitas, o tik ponas Pilypavičius, kaip buvęs VSC vadovas Hospise pas ponią Rasą Dagienę( taip pat dirbančią KU), išdavė leidimą teikti paliatyvinės hospiso slaugos paslaugas tik “vienai lovelei”….. Kas tikrieji hospiso, kuris su trimis oficialiais darbuotojais slaugė keturias dešimtys ligonių ir dar sugebėjo ir namuose teikti kitiems ligoniams paslaugas??? Ar ne visi nusikalstamos veiklos galai veda pas poną ,,, Vinsą. Ar kreipsis mūsų meras į prokuratūrą pats?

   • AvatarKlaipeda (IP: 85.232.128.51)

    Turbut ponui merui yra paranku nieko nezinoti, jis juk uz vinca kryzium gulasi, cia klaipedoje kaip sicilija su savo kozanostrom.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt