P0

Uostas ir jūra

Pasisveikino Lietuvos ir JAV karo laivai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-20


Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad savaitgalį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis“ (M54), patruliuodamas Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje, susitiko su JAV karo laivu USS „Donald Cook“ (DDG-75).

Lietuvos Karinių jūrų pajėgų iniciatyva buvo atlikta laivų prasilenkimo – pasisveikinimo ceremoniją, prasilenkiant kairiaisiais bortais.

Vyr. ltn. Haroldo Uznio nuotr.

Ši nekasdienė ceremonija įvyko apie 65 jūrmylės nuo kranto. Taip abiejų šalių karo laivai pasisveikino, pagerbė vieni kitus ir palinkėjo sėkmės.

Vėliau gautame pranešime raketinio kovos laivo USS ,,Donald Cook“ (DDG-75) vadas pranešė širdingai dėkojantis už parodytą iniciatyvą ir profesionaliai bei saugiai atliktą prasilenkimo-pasisveikinimo ceremoniją.

Uosto vidus kompas

JAV karo laivas Baltijos jūroje vykdė pavestas užduotis.

USS „Donald Cook“ (DDG-75) yra raketinis kovos laivas. Laivas žinomas dėl galimybių sunaikinti taikinius, esančius už tūkstančių kilometrų. Jo ilgis – net 154 metrai, jis skirtas kovoti su priešininko antvandeniniais, povandeniniais laivais, orlaiviais, sparnuotomis ir balistinėmis raketomis.


  2020-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt