P0

Koronavirusas

Studentės savanorės prisideda prie kovos su COVID-19 (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-20


Klaipėdos valstybinės kolegijos bendrosios praktikos slaugos trečiakursės Gabija Kasiliauskaitė ir Dovilė Baranauskaitė savo laisvą laiką aukoja besirūpindamos koronavirusu užsikrėtusiais pacientais.

Studentės savanoriauja Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuose. Studentės jau yra įgijusios teorinių ir praktinių žinių, kaip padėti pacientams, todėl joms patikimi ir atsakingesni darbai.

Dovilė Baranauskaitė ir Gabija Kasiliauskaitė.

„Tai yra būsimo slaugytojo pareiga, net neturi kilti abejonių elgtis kitaip. Esame būsimi medikai, duosime priesaiką. Turime padėti išsaugoti sveikatą. Žinoma, tai yra ir pašaukimas“, – įsitikinusi G. Kasiliauskaitė.

D. Baranauskaitė prisipažino, jog pirmoji reakcija, išgirdus apie ligoninės ieškomus savanorius, buvo neigiama, tačiau sparčiai besikeičiantys užsikrėtusiųjų skaičiai privertė persigalvoti.

„Kai pamačiau, kad užsikrėtusiųjų daugėja, iš karto užsimaniau prisidėti. Tai nėra pirmoji mano savanorystė. Anksčiau kelis kartus savanoriavau „Maisto banke“. Savanoriaudama įgaunu naujų įgūdžių, atrandu save skirtingose veiklose“, – pasakojo D. Baranauskaitė.

Savanoriaujančioms Klaipėdos valstybinės kolegijos studentėms tenka atlikti įvairius darbus: keisti sauskelnes, prausti pacientus, su jais bendrauti, dezinfekuoti paviršius, perkloti lovas, išnešioti maistą.

„Kaip studentei man davė atsiurbti sekretą iš kvėpavimo takų intubuotam pacientui. Komoje gulinčius ligonius tenka vartyti, kad neatsirastų pragulų. Tenka pacientus ir paguosti. Kai pakalbini sunkios būklės ligonius, jie net nušvinta“, – apie savanorystės kasdienybę pasakojo G. Kasiliauskaitė.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje Bendrosios praktikos slaugą studijuojančios merginos tikino, kad neturi baimės pačios užsikrėsti pavojingu virusu.

„Net nėra kada galvoti apie nerimą. Puoli į darbą ir užsimiršti. Man labiau neramu, kai būnu parduotuvėje, autobuse ar kaimyną sutinku, nes tie žmonės man nežinomi. O ligoninėje žinau, kad yra infekcija ir kaip jos saugotis. Plikom rankom pacientų neliečiu, vaikštau su specialia apranga, respiratoriumi, laikausi saugumo rekomendacijų“, – tvirtino G. Kasiliauskaitė.

D. Baranauskaitė teigė, kad ją labiausiai motyvuoja vyresnio amžiaus su infekciniais ligoniais dirbančios slaugytojos.

„Kai tik atėjau savanoriauti, manęs paklausė, ar nebijau. Mane visada motyvavo vyresnės slaugytojos, kurios kiekvieną dieną eina dirbti. O aš jauna, neturiu gretutinių ligų, todėl nebijau. Be to, jaučiuosi saugi ir dėl artimųjų, nes gyvenu atskirai“, – pasakojo D. Baranauskaitė.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu iš viso savanoriauja trys šios kolegijos studentės.


  2020-04-20

  8 komentarai “Studentės savanorės prisideda prie kovos su COVID-19”

  1. Avatarolia (IP: 78.61.61.89)

   Dovile,mes didziuojames tavimi!Saunuoles judvi!

  2. AvatarNija (IP: 88.119.39.180)

   Merginos, kokios jus fainulkos! Darot gerą darbą, patikėkit Dievas jums padės! Viskas bus gerai tik reikia laiko. Sėkmės jums ir geros stiprios sveikatos visiems medikams ir visam aptarnaujančiam personalui!

  3. AvatarKristina (IP: 78.57.236.97)

   ŠAUNIOS MERGINOS,JŲ PASIAUKOJIMAS LEIDŽIA TIKĖTI Lietuvos ateitimi.Sėkmės jums merginos.Tai ką jūs darote-jėga.

  4. AvatarNijolė (IP: 86.100.58.106)

   Ačiū,mergaitės,esate tikrai vertos pagarbos.Šaunuolės,sėkmės😃🌹

  5. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   Tokios jaunos ,o jau šių dienų didvyrės ! Va, čia matosi ,kad merginos iš pašaukimo pasirinkusios profesiją ! Nuoširdžiausias AČIŪ joms ir jas užauginusiems tėveliams !

  6. AvatarAudra (IP: 86.100.139.58)

   Šaunuolės,manau teisingai pasirinkote savo darbinį kelią.Sėkmės jums merginos Ir ačiū

  7. AvatarM. - W. (IP: 78.60.134.53)

   Šaunuolės merginos. Tokia patirtis jums tikrai pagelbės ir ateityje. Sėkmės ir ištvermės!

  8. AvatarJonas (IP: 78.60.148.237)

   Ooo,pagarba jaunimui,geros kloties gyvenime….laabai miela…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt