Klaipėdos savivaldybė skolinsis daugiau nei 3 mln. eurų (1)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-04-21

Klaipėdos savivaldybė, jei pritars miesto taryba, ims 3 mln. 245 tūkst. eurų paskolą. Visi pasiskolinti pinigai bus skirti Paryžiaus Komunos gatvėje esančios Futbolo mokyklos rekonstrukcijai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmą sutikimą skolintis pinigų Klaipėdos savivaldybė jau gavo – tokiam sprendimo projektui pirmadienį pritarė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai.

Galima sakyti, jog sprendimas imti paskolą yra ankstesnių miesto Tarybos nutarimų tęstinumas. Miesto taryba šiemet vasarį patvirtino Klaipėdos savivaldybės 2020-2022 metų strateginį veiklos planą, o jame yra numatyta, jog investicinis projekto „Futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversija“ I ir II etapai finansuojami paskolos lėšomis.

Komitete sprendimo projektą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė teigė, jog dėl 3,245 mln. eurų paskolos ėmimo galimybių savo išvadą pateikė ir Klaipėdos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba. Išvadoje konstatuojama, jog savivaldybei paėmus tokią paskolą investiciniam projektams finansuoti nebus viršyti įstatymu nustatyti skolos ir skolinimosi limitai.

Nurodoma, jog remiantis įstatymu, savivaldybės skola negali viršyti 60 proc. patvirtintų 2020 metų savivaldybės biudžeto pajamų. Kitaip tariant, Klaipėdos savivaldybės skola negali viršyti 65,923 mln. eurų.

Šių metų sausio 1 dienos duomenimis, Klaipėdos savivaldybės paimtų ir negrąžintų paskolų likutis siekė 5,8 mln. eurų. Paėmus minėtą ilgalaikę paskolą, bendra skola sudarytų 9 mln. eurų arba 8,2 proc. prognozuojamų pajamų.

„Pagal Savivaldybių skolinimosi taisykles, savivaldybės metinio grynojo skolinimosi suma negali būti teigiamas dydis, t.y. savivaldybė gali skolintis tik tiek, kiek grąžina tais metais skolų. Savivaldybė šiemet planuoja grąžinti bankams pagal patvirtintus grafikus 3,2 milijono eurų paskolų“, – teigė K. Petraitienė.

Planuojama, jog naują paskolą savivaldybė ims 5 metų laikotarpiui. Skaičiuojama, kad jos palūkanų mokėjimui šiemet reikėtų apie 26,7 tūkst. eurų, o per likusį laikotarpį apie 200 tūkst. eurų.

Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė teiravosi, kokio dydžio paskolos palūkanos yra planuojamos. K. Petraitienė teigė, jog šiuo metu rinkoje palūkanų marža yra 1,06 proc., o EURIBOR neigiamas. Tikėtina, jog paskolos ėmimo metu palūkanų marža gali būti dar mažesnė, nes įtakos paskolų rinkai turės ir koronaviruso krizė.

Gali būti, jog Klaipėdos savivaldybė šiemet ims ir daugiau paskolų.

Patvirtintame Klaipėdos miesto savivaldybės ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatyta, jog siekiant savivaldybės finansinio stabilumo, reikia užtikrinti savivaldybės strateginiame veiklos plane numatytų investicinių projektų įgyvendinimo tęstinumą imant paskolas. Finansų skyrius, kai įsigalios teisės aktai dėl savivaldybių skolinimosi, turi išnagrinėti teisės aktų pakeitimus ir pateikti siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Klaipėdos savivaldybė skolinsis daugiau nei 3 mln. eurų” komentarų : 1

  1. Gintas parašė:

    O kaip nuo to pasikeis projekto galutinė kaina??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

„Aš nepalaikau to pasiūlymo, kurį aš pats pateikiau”*

Tokiu pareiškimu pirmadienį sublizgėjo Leonas Makūnas miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu. Spyglys yra sužavėtas: taip ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo (atnaujinta)

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Ar meras pateiks pasiūlymą mašinas vežti autobusais nemokamai?*

Kodėl dviratį nemokamai galima vežti miesto autobusu, o automobilio – ne? – pasipiktino Spyglys, girdėdamas nesibaigiančias Klaipėdos politikų diskusijas, kaip ...
2024-05-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This