P0

Politika

Liberalų siūlomoms Darbo kodekso pataisoms – profsąjungų kritika (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-22


Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) neigiamai vertina pasiūlymus keisti Darbo kodeksą, kurių autoriai yra ir klaipėdiečiai Seimo nariai liberalai Simonas Gentvilas, Eugenijus Gentvilas ir Gintaras Vaičekauskas.

Anot profsąjungų, Darbo kodekso pataisomis siekiama mažinti darbuotojų garantijas ir saugumą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot LPSK pranešimo, pataisomis siūloma įteisinti nenustatytos apimties darbo sutartis, pagal kurias darbuotojai galėtų būti samdomi be darbdavio įsipareigojimo mokėti bent minimalią algą ir be įsipareigojimo suteikti tam tikrą darbo valandų skaičių. Taip darbuotojas iš anksto net nežinotų, kiek laiko jis dirbs, o darbdavys galėtų iškviesti jį į darbą bet kada. Taip pat siūloma neriboti terminuotų sutarčių skaičiaus nuolatiniam darbui, dar labiau liberalizuoti suminės darbo apskaitos taikymą, kas esą leistų nemokėti darbuotojams viršvalandžių, ir pan.

„Yra ciniška ir net nusikalstama pasinaudojant COVID-19 pandemija mažinti darbuotojų garantijas ir saugumą, kai jie ir taip šioje situacijoje nukentėjo labiausiai. Maža to, siūlomos pataisos galiotų visiems ir visam laikui. Baisiausia, kas įvyko per šitą karantino laikotarpį – jis atvėrė duris visoms senoms iniciatyvoms, kuriomis buvo bandoma dar labiau išplėsti darbdavių dominavimą prieš darbuotojus. Matyt, tikimasi, kad visų dėmesys dabar nukreiptas į pandemijos suvaldymą ir labai palankus metas teikti iniciatyvoms, į kurias galbūt politikai neįsigilins“, – pranešime spaudai cituojamas LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Anot jos, balsavimai Seime bus akylai stebimi ir žmonės informuojami, kas kaip balsavo.

„Nors dėl karantino negalime išeiti į gatves, bet artėja Seimo rinkimai ir mes aktyviai raginsime savo narius ir visus žmones rinkimuose nebalsuoti už kandidatus, kurie kėsinasi į darbuotojų teises“, – teigia I. Ruginienė.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas savo ruožtu yra pateikęs išvadą, kad siūlymas nustatyti maksimalų apskaitinio laikotarpio terminą iki 5 mėnesių neatitinka europinės direktyvos reikalavimo, numatančio, kad maksimalus apskaitinis laikotarpis negali būti ilgesnis kaip keturi mėnesiai. Taip pat, anot jo, iš siūlomo reguliavimo neaišku, per kokį laikotarpį gali būti vieną kartą nustatomas 3 mėnesius viršijantis apskaitinis laikotarpis.

Su siūlomomis Darbo kodekso pataisomis galima susipažinti čia ir čia.


  2020-04-22

  Vienas komentaras apie “Liberalų siūlomoms Darbo kodekso pataisoms – profsąjungų kritika”

  1. liberalai Simonas Gentvilas, Eugenijus Gentvilas ir Gintaras Vaičekauskas dirba tik dideliems pinigams, o kitaip pasakius Lietuvos sunaikinimui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt