P0

Mums rašo

Kaip paskatinti vaikus mokytis namuose?

Greta Bliutaitė, Viešųjų ryšių specialistė
2020-04-23


Einant ketvirtai nuotolinio ugdymo savaitei, su įvairiais iššūkiais susiduria mokyklinio amžiaus vaikų tėvai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vienas iš jų – vaikų motyvacijos stoka mokytis namuose. Tėvai teigia nieko negalintys padaryti, kad jų vaikai neatlieka mokytojų užduotų užduočių, dėl ko prasideda nesutarimai namuose. Daugeliui kyla klausimas, kaip paskatinti vaiką savarankiškai mokytis, kad jis pats norėtų pažinti, sužinoti, išsiaiškinti?

„Paskatinti vaiką mokytis namuose galime. Viena iš priemonių yra pozityvus tėvų dėmesys, pastebėjimas to, kas vaikui sekasi. Priminkite jam, kokias teigiamas emocijas vaikas išgyveno, kai gavo norimą pažymį už įdėtas pastangas besimokant. Kartu su vaiku pasidžiaukite gerai atliktomis užduotimis, pasidalinkite savo jausmais, kuriuos tuo metu patiriate“, – akcentuoja Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Mobiliosios komandos vyriausioji specialistė-psichologė Kristina Lekavičiūtė.

Pasak psichologės, labai svarbus motyvaciją skatinantis veiksnys – tėvų pavyzdys. Tėvai dirbdami kasdien mokosi įvairių dalykų, tad vaikui vertėtų akcentuoti, jog tėvai irgi yra nuolatiniame mokymosi procese. Mokymosi procesas trunka visą gyvenimą, todėl tėvai turėtų skatinti vaikus nuo mažens savarankiškai atlikti jiems skirtas užduotis.

„Nedarykite už vaiką jam paskirtų užduočių, taip ugdysite vaiko savarankiškumą ir atsakingumą. Matydami, kad vaikui nesiseka, priminkite jam, kad jis gali ateiti ir paprašyti jūsų pagalbos. Svarbu, kad padėtumėte vaikui patirti kuo daugiau sėkmingų dalykų, tuomet vaiko išorinė motyvacija pamažu peraugs į vidinę motyvaciją. Įskiepyti vaikui vidinę motyvaciją – daug laiko, kantrybės ir pastangų reikalaujantis procesas“, – pabrėžė K. Lekavičiūtė.

Karantino laikotarpiu rekomenduojama maksimaliai vengti socialinių kontaktų, saugiausia yra likti namuose ir būtinus reikalus tvarkyti nuotoliniu būdu, jeigu yra tokia galimybė, dirbti bei mokytis iš namų. Šiuo metu savo emocinę ir psichologinę sveikatą svarbu išlaikyti kaip įmanoma stabilesnę.

„Kad namuose neįsivyrautų chaosas, būtų malonus emocinis klimatas, labai svarbu visiems šeimos nariams susidaryti aiškią dienotvarkę, kada jie dirba, mokosi, leidžia kartu laiką, o kada užsiima kita individualia mėgstama veikla, pavyzdžiui, knygų skaitymu, filmų žiūrėjimu, sportavimu namuose ir pan. Daugumai vaikų režimas ir dienotvarkės žinojimas labai padeda tinkamai atlikti namų ir buities darbus“, – pataria psichologė.


  2020-04-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt