P0

Kriminalai ir nelaimės

Bendrus išdavęs narkotikų kurjeris nuo atsakomybės atleistas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-24


Klaipėdos apygardos teismas šią savaitę paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį vyrams, susibūrusiems į organizuotą grupę ir į Plungę planavusiems pargabenti labai didelį kanapių kiekį. Vienas iš jų kaltu pripažintas ir dėl rengimosi nužudyti kitą žmogų, o net 15 kartų teistas narkotikų kurjeris baudžiamosios atsakomybės išvengė, nes padėjo atskleisti nusikaltimą.

Bylos duomenimis, į organizuotą grupę susibūrė trys vyrai: anksčiau 7 kartus teistas V. R. turėjo vadovauti grupės veiklai, organizuoti draudžiamų medžiagų atgabenimą kontrabandos būdu iš Vokietijos ir jas laikyti; 2 kartus teistas D. N. turėjo būti atsakingas už narkotinių medžiagų pardavimą kitiems asmenims, tiesioginį bendravimą su pirkėjais, pinigų paėmimą ir perdavimą organizuotos grupės vadui, o trečiasis kaltinamasis užėmė kurjerio vaidmenį – net 15 kartų teistas R. R. turėjo nuvykti į Vokietiją ir narkotines medžiagas pargabenti į Plungę.

Nustatyta, kad R. R. 2018 m. gegužę Vokietijoje paėmęs labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių, į Lietuvą grįžo autobusu. Tačiau nesėkmingai. Vyras pasienio kontrolės punkte buvo sulaikytas su beveik 15 kilogramų lagaminu, kuriame ir buvo aptiktas labai didelis draudžiamų medžiagų kiekis.

Be to, jis ir V. R. taip pat buvo kaltinami dėl savanaudiškų paskatų rengęsi nužudyti kitą žmogų. V. R., žinodamas nukentėjusiojo asmeninio gyvenimo informaciją, lankymosi vietas, gyvenamąją vietą, viską parodė R. R., kuris ir turėjo įvykdyti nusikaltimą, už kurį jam buvo pažadėtas 10 tūkstančių eurų atlygis. V. R. savo bendrininką aprūpino motociklu ir šaunamuoju ginklu, tačiau nusikalstamos veikos R. R. neįvykdė, nes besiruošdamas nusikaltimui susilaužė koją.

Apkaltinamuoju nuosprendžiu Klaipėdos apygardos teismas V. R. skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, D. N. – 13,5 metų, o R. R. teismas pripažino padariusį nusikaltimus, tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės atleido.

Prokuratūros pranešime cituojamas valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas teigia, jog įstatymas numato galimybę nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti asmenis, jei jie, bendradarbiaudami su teisėsauga, padeda ištirti organizuotų grupių ar nusikalstamų susivienijimų daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, siekiant apsaugoti visuomenę ar asmenį nuo labai pavojingų nusikalstamų grupių daromos žalos.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


2020-04-24

Vienas komentaras apie “Bendrus išdavęs narkotikų kurjeris nuo atsakomybės atleistas”

  1. Kvailas pavadinimas. Gerb. redaktoriau, žmogus padėjo atsikratyti ydų, o jūs jį įvardinate išdaviku. Negerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt