P0

Kultūra, Svarbu

Dar viena netektis: nevyks „Europiada“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-24


Tarptautinio „Europiados“ komiteto prezidentas Rüdiger Heß paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos ir jos pasekmių atšaukiamas rugpjūčio 5-9 dienomis Klaipėdoje turėjęs vykti Europos folkloro festivalis.

Festivalis Klaipėdoje turėjo vykti jau antrą kartą. „Klaipėdos švenčių” nuotr.

Jo pranešime rašoma, kad bus tariamasi su ateinančių metų festivalių organizatoriais iš Trapanio, Kielco and Gothos, kad 57-ąją „Europiadą“ Klaipėdoje būtų galima surengti 2021 m. Galutiniam sprendimui priimti esą dar reikia laiko.

„Kaip bebūtų gaila, kad tenka atidėti renginius, dėl kurių Klaipėda kovojo ir kurių laukė bendruomenė, šiuo metu visi turime suprasti, kad svarbiausia – mūsų visų sveikata ir saugumas. Jau dabar akivaizdu, kad ateinanti vasara dar tikrai nebus tas laikas, kai drąsiai ir be jokių apribojimų galėsime organizuoti tūkstančius žmonių pritraukiančias šventes. Todėl kalbame ne tik apie „Europiadą“, bet ir apie kitus masinius renginius bei ieškome jiems naujų formų“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot savivaldybės pranešimo, prieš atšaukiant šių metų „Europiadą“, buvo svarstyta galimybė šventę perkelti į rudenį, tačiau, kaip sutarė ir Klaipėdos miestas, ir tarptautinis „Europiados“ organizacinis komitetas, šiuo metu sunku prognozuoti ir tai, kokia situacija dėl koronaviruso plitimo bus rudenį. Bet to, tokiu atveju iškiltų ir „Europiados“ dalyvių apgyvendinimo klausimas, nes nakvynę jiems planuota suteikti mokyklose, kuriose, sėkmingo koronaviruso suvaldymo atveju, tokiu metu jau vyks ugdymo procesas.

Pirmąsyk festivalis uostamiestyje vyko 2009 metais. Tada Klaipėdą aplankė daugiau nei 4 000 dalyvių – 166 folkloro kolektyvai iš 24 valstybių.

Dėl pandemijos jau buvo atšautas Laivų paradas, kurį svarstoma surengti rudenį, o Klaipėdos pilies džiazo festivalis perkeltas į rugsėjo pradžią. Dėl Jūros šventės kol kas sprendimas nepriimtas.


  2020-04-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt