P0

Regionas

Neringa karantino metu taps švaresnė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-24


Atėjus balandžiui, Neringoje prasidėjo aktyvesni švarinimo darbai – pasikeitus atliekų vežėjui, kurorte sparčiai surenkamos žaliosios atliekos, be to, šiuo metu yra valomi bei dezinfekuojami visi rūšiuojamų atliekų konteineriai – vadinamieji varpeliai. Naujojo vežėjo ekspertai tikina, jog pastarieji darbai bus baigti iki balandžio 27-osios, taigi šiltąjį sezoną kurortas pasitiks švaresnis ir gražesnis.

Balandžio mėnesį bendrovė „Ecoservice Klaipėda“, teikianti atliekų surinkimo bei išvežimo paslaugas, pradėjo žaliųjų atliekų surinkimo darbus Neringoje.

Galima palikti prie konteinerių

„Pradėjome nuo šakų surinkimo. Kurorte jau kelis mėnesius buvo matyti pūpsančios šakų krūvos, tad vienu metu jų surinkome beveik 5 tonas, kai įprastai per metus šakų visoje Neringoje surenkama apie 50 tonų. Tai rodo, kad, nors tokių atliekų ir buvo gausiai prisikaupę, darbai vyksta sparčiai ir pamažu kurortas tampa švaresnis“, – bendrovės pranešime cituojamas Laimonas Žemaitis, atliekų surinkimo administravimo direktorius.

Žemaičio teigimu, surinkti šakas, kaip ir kitas žaliąsias atliekas, svarbu laiku, nes ilgainiui tokios atliekos pradeda pūti ir skleisti nemalonų kvapą. Be to, tai gali tapti palankia terpe veistis ir plisti įvairioms bakterijoms. Galiausiai, svarbu ir tinkamai jas rūšiuoti, neišmesti pamiškėse ar tam neskirtuose konteineriuose, antraip tokios atliekos bus netinkamos kompostuoti ir terš aplinką.

Skelbiama, jog žaliosios atliekos Neringoje surenkamos pagal nustatytą grafiką: žiemą tai daroma kartą per mėnesį, o kitais metų laikais – kas savaitę. Surinktos atliekos keliauja į „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro“ kompostavimo įrenginius.

„Ecoservice Klaipėda“ primena, kad Neringos gyventojai turi galimybę po genėjimo atlikusias medžių bei krūmų šakas, lapus tvarkingai palikti prie konteinerių. Pageidautina, kad tai būtų daroma atliekų surinkimo išvakarėse, t.y. antradieniais, nes žaliosios atliekos surenkamos trečiadieniais, antraip tos šakos ten gali išgulėti kelias dienas.

Konteineriai prieš ir po valymo. „Ecoservice Klaipėda“ nuotr.
Išvalys visus rūšiavimo konteinerius

Kitas darbas, kurio sparčiai ėmėsi bendrovės komanda Neringoje – tai rūšiavimui skirtų konteinerių, vadinamųjų varpelių, valymas.

„Pajūrio regione esantys varpeliai būna labai užteršti sakais, todėl jiems plauti pasitelkiame specialią „Morclean“ techniką. Tai neseniai bendrovės įsigytas aukšto spaudimo įrenginys, kuris vandens temperatūrą pakelia iki 150 laipsnių. Tokia technika šiuo sudėtingu laikotarpiu pasitarnaus tiek konteineriams plauti, tiek ir dezinfekcijai aukštoje temperatūroje atlikti. Tai reiškia, kad ir virusai bus mažiau aktyvūs“, – paaiškina L. Žemaitis.

Bendrovės komanda nuplauna po 40 varpelių per dieną ir iki balandžio 27-osios ketina nuplauti visus 208 Neringoje stovinčius antrinių atliekų konteinerius. Tiesa, tuo darbai mieste nesibaigs. Po varpelių dezinfekavimo ir plovimo, visuose Neringos miestuose – Juodkrantėje, Nidoje, Preiloje ir Pervalkoje – bus išplauti ir dezinfekuoti dar 418 buitinių atliekų konteinerių.


  2020-04-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt