P0

Svarbu, Uostas ir jūra

„Bega“ Minijos gatvėje statys logistikos sandėlį (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-04-27


Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ sklype Minijos g. 44A planuoja pastatyti logistikos sandėlį – jis iškils vietoje jau beveik porą dešimtmečių nebeveikiančios degalinės.

Pasak bendrovės Komunikacijos ir informacijos grupės vadovo Gedimino Gudavičiaus, nuomojamą sklypą numatoma plėtoti kaip logistinę teritoriją, skirtą aptarnauti į „Begą“ atvykstantį autotransportą.

„Dabar didžioji dalis į kompaniją „Bega“ atvykstančio autotransporto iš aplinkinių elevatorių atgabena grūdus bei kitą žemės ūkio produkciją. Minėtoje teritorijoje jau yra sukurta tam tikra infrastruktūra, leidžianti sukaupti atvykstantį autotransportą atskiroje aikštelėje neapkraunant miesto gatvių, čia krovinys yra pasveriamas, įrengtose laboratorijose paimami bei ištiriami krovinio mėginiai grūdų kokybei nustatyti ir galiausiai krovinys nukreipiamas į atitinkamas talpyklas uosto teritorijoje laivų partijų sukaupimui. Šiuo metu kompanija „Bega“, be kita ko, baigia diegti elektroninę autotransporto srautų valdymo sistemą, kuri apima išankstinę autotransporto registraciją iškrovai bei virtualių eilių valdymą, kas leidžia minučių tikslumu priimti ir aptarnauti atvykstantį krovininį transportą – jis atvyks tik paskirtu laiku iš anksto užsiregistravęs, taip nesusidarys jokios spūstys. Į šią sistemą integruotos ir visos grandys, kurias paprastai turi praeiti krovinys prieš pakraunant jį į laivą – svėrimas, mėginių paėmimas bei ištyrimas, nukreipimas į atitinkamas talpyklas, dokumentų forminimas ir kita. Tokia sistema leidžia apdoroti žemės ūkio produktų srautus nedidinant poveikio aplinkai”, – pasakojo G. Gudavičius.

Uosto vidus kompas

Pasak jo, teritorijoje planuojama pastatyti ir logistikos sandėlį, kuriame būtų kaupiamos prekės – vadinamasis atgalinis krovinys, skirtas išgabenti į paskirties vietas panaudojant „Begoje“ išsikrovusį autotransportą. Kol kas konkretus krovinių srautas nėra suplanuotas, tai esą gali būti tiek jūrų, tiek ir sausumos keliais atgabenamos prekės.

„Sandėlyje bus laikomos tik vadinamieji generaliniai kroviniai ar supakuotos prekės – birių palaidų krovinių laikymas čia nėra numatomas”, – teigė G. Gudavičius.

Anot jo, šiuo metu planai statyti sandėlį yra projekto stadijoje, jo realizacija priklauso nuo realaus poreikio, t.y. situacijos rinkose, potencialių krovinių srautų pritraukimo ir pan. Tad ir planuojamos investicijos į logistinės teritorijos išvystymą bei sandėlio statybą kol kas nėra įvardijamos.

Nauja statyba numatoma 1,64 ha ploto sklype. Projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė „Ekotektonika”, rašoma, kad jame esantys medžiai išliks. Už sklypo ribų vietoje 1556 kv. m ploto želdynų bus įrengtas pėsčiųjų takas bei 20 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Už tai atitinkamas kiekis želdynų bus atsodinamas savivaldybės nurodytame plote.

Į sklypą suplanuoti du įvažiavimo ir išvažiavimo keliai. Taip pat šalia esančioje valstybinėje žemėje, pagal susisiekimo infrastruktūros sutartį, projektuojamos 8 sunkvežimių stovėjimo vietos.

5749 kv. m ploto ir 22,75 m aukščio sandėlis projektuojamas nešildomas, išorės apdailai naudojami profiliuoti skardos lakštai.

„Spalvinis sprendimas parinktas ir pritaikytas prie įmonei būdingų spalvų (mėlyna, balta, pilka)”, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Viešas jų pristatymas vyks nuotoliniu būdu gegužės 12 d., 18 val., per „Microsoft Teams” programą. Norintys dalyvauti el. paštu info.ekotektonika@gmail.com turi atsiųsti savo konktaktinį el. pašto adresą į kurį gaus prisijungimą prie viešojo susirinkimo transliavimo programos.


  2020-04-27

  4 komentarai “„Bega“ Minijos gatvėje statys logistikos sandėlį”

  1. Avatarmano nuomone (IP: 78.57.217.118)

   Blogiausia, kad “už sklypo ribų vietoje 1556 kv. m ploto želdynų bus įrengtas pėsčiųjų takas bei 20 vietų automobilių stovėjimo aikštelė”. Jau nebeužtenka savos teritorijos, braunasi į miesto naikindami želdinius. Gaila – šie želdynai bent kiek apsaugo miestą nuo uosto taršos.

  2. AvatarSe (IP: 78.63.37.48)

   Monstrinių palapinių ir angarų Klaipėdos centre daugėja. Miesto architektas tuo metu miega.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Jums aisku labiau prie sirdies Grigeo pastatas, kuris dabar matosi, ten tai architekturos sedevras 😉

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.119.22)

    KLASCO palapinės irgi architektūriniai šedevrai, manau jas reikia paslėpti, prie gatvės pastačius Begos tipo sandėlių.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt