P0

Transportas

Matuos ir motociklų skleidžiamą triukšmą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-04-27


Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų.

Pažeidėjams tramdyti uostamiesčio Kelių policija pasitelks ir tris savo itin greitus bei galingus „Suzuki“ ir „Yamaha“ markės plieninius žirgus. Policijos nuotr.

Klaipėdos apskrities policija informuoja vykdysianti intensyvią motociklų eismo kontrolę – matuos greitį, stebės, kaip motociklai manevruoja gatvėse, sieks užkardyti galimus pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus.

Skelbiama, jog šiemet jau bus matuojamas ir motociklų skleidžiamas triukšmas – pernai, bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, buvo įsigytas mobilus transporto priemonių skleidžiamo triukšmo lygio matuoklis.

Pasak Klaipėdos apskrities Kelių policijos veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininko Gedimino Kalasūno, dažniausiai policijos fiksuojami motociklininkų pažeidimai yra leistino greičio viršijimas, pavojingo ar chuliganiško vairavimo atvejai, posūkių signalų nerodymas. Pažeidėjams tramdyti uostamiesčio Kelių policija pasitelks ir tris savo itin greitus bei galingus „Suzuki“ ir „Yamaha“ markės plieninius žirgus. Priemonės motociklų eismo saugumui užtikrinti bus vykdomos ne tik viešai patruliuojant, bet ir nekontaktiniu būdu – įvairiomis vaizdo fiksavimo priemonėmis.

Policijos pareigūnai primena, kad leistiną greitį daugiau nei 30 km/h viršijantiems motociklininkams gresia bauda nuo 120 iki 550 eurų ir teisės vairuoti praradimas nuo trijų mėnesių iki pusantrų metų. Už pavojingą vairavimą gali būti skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų, o už chuliganišką – nuo 450 iki 550 eurų.

Motociklais važinėti ypač mėgstama vakarais ir savaitgaliais, tad gyventojai, be jau minėtų pažeidimų, ypač dažnai skundžiasi ir dėl motociklų keliamo triukšmo. Pasak G. Kalasūno, šiemet, pradėjus naudoti mobilųjį triukšmo lygio matuoklį, nustatyti, ar motociklo skleidžiamas triukšmas viršija nustatytas normas, bus daug paprasčiau ir greičiau. Už šį pažeidimą bauda gali siekti nuo 50 iki 300 eurų, taip pat yra anuliuojamas privalomosios techninės apžiūros galiojimas.

Gatvėse daugėja ne tik motociklų, bet ir motorolerių, kuriais dažniausiai važinėja jauni, tik pradedantys eisme dalyvauti vairuotojai. Todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius – automobilių, motociklų, motorolerių vairuotojus, dviratininkus ir pėsčiuosius – būti atidesniais ir tolerantiškesniais, siekiant bendro tikslo – kad skaudžių nelaimių keliuose būtų kuo mažiau.

Pernai Klaipėdos apskrities VPK prižiūrimoje teritorijoje įvyko 8 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo motociklininkai, du iš jų žuvo.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt