P0

Mums rašo

Dėl Debreceno vaistinės (2)

Tomas Meškinis, Asociacijos Vitės bendruomenė pirmininkas
2020-04-28


Koronaviruso epidemija reikalauja peržiūrėti siūlomus bei priimtus sprendimus. Vienas iš jų, dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimo Savivaldybės įmonę (SĮ) formuoti į uždarąją akcinę bendrovę „Debreceno vaistinė“.

Debreceno vaistinės filialas Sportininkų g.

Mūsų prašymas, kad SĮ liktų savivaldybės kompetencijoje, nes mes nežinome, kokia forma gali sugrįžti epidemija ir vaistų gamyba, tos 24 val. gali būti mirties ir gyvybės klausimas, jeigu vaistai būtų gaminami bei gabenami iš kitų miestų ar šalių.

Šiuo metu Debreceno vaistinė gali pagaminti gydytojo skirtus vaistus skubos tvarka, kad ir per dešimt minučių, kai tai labai svarbu ligonio sveikatai ar gyvybei. Tapusi UAB, atsiradus akcijoms, vaistinės paskirtis gali keistis arba iš viso užsidaryti. Todėl Debreceno vaistinė ir jos filialas Sportininkų gatvėje, kaip miesto gyventojų sveikatai reikalingos įstaigos, privalo likti savivaldybės įmonėmis.

Šios SĮ save išsilaiko, iš savivaldybės biudžeto joms pinigų nereikia, o klaipėdiečių visapusiškai sveikatai yra neįkainojamos vertės objektai.

Tuo pačiu primename, kad 2017 metais buvo surinkta daugiau nei tūkstantis Vitės kvartalo gyventojų bei kitų miesto rajonų klaipėdiečių parašų dėl miesto vaistinės išsaugojimo, kurie kartu su asociacijos Vitės bendruomenės raštu buvo įteikti Klaipėdos miesto tarybai ir merui miesto tarybos posėdyje.

Taip pat norime informuoti, kad 2018 metais asociacija Vitės bendruomenė iš rėmėjų lėšų už du tūkstančius penkis šimtus eurų atnaujino vaistinės Sportininkų gatvėje laiptus bei neįgaliųjų rampą.

Prašome keisti sprendimą, kurį priėmė Savivaldybės taryba 2019 m. liepos 25 d. Nr. T2-217 „Dėl sutikimo pertvarkyti Klaipėdos miesto savivaldybės įmonę „Debreceno vaistinė“ į uždarąją akcinę bendrovę“, t.y. atsisakyti SĮ „Debreceno vaistinė“ formuoti į uždarą akcinę bendrovę.


  2020-04-28

  2 komentarai “Dėl Debreceno vaistinės”

  1. AvatarJūratė (IP: 86.100.115.25)

   Liberalai, atitraukite savo godžias rankas nuo vaistinių, kurios ne tik pardavinėja, o svarbiausia gamina vaistus. Įranga išparseliuoti nesunku, o iš naujo įsigyti bus neįmanoma.

  2. AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

   Vaistinė arčiausiai gaminanti vaistus yra Kaune. Kokios problemos gaminant vaistus Kaune. Pirmiausia eilė, nes užsakymus gauna iš įvairių Lietuvos miestų ir plius atstumas,laikas kol pristatys į Klaipėdą. Antrai SĮ yra pigesni. Jei UAB, kuri siekia pelno, tai iš kart brangs vaistai. Išvada, kas nori SĮ taptų akcine įmone. Aišku konkurentai. Kam dirba Klaipėdos miesto tarybos nariai, priklausantys Grubliausko komandai, Gentvilos partijai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt